Informace

Od pondělí 12. července je možné se nechat očkovat proti nemoci covid-19 bez předchozí registrace ve vybraných k tomu určených očkovacích místech.

Zájemci o očkování, kteří nejsou prozatím registrovaní přes Centrální rezervační systém na žádný termín, mohou přijít kdykoliv v rámci otevírací doby konkrétního očkovacího místa. Stejně tak mohou dorazit i zájemci o druhou dávku očkování, v takovém případě však musí dodržet minimální časový rozestup mezi dávkami vakcinace 21 dní. V očkovacích místech bez registrace je možné žádat také o 3. posilující očkovací dávku proti covid-19.

Aktuální seznam všech očkovacích míst, včetně očkovacích míst bez registrace, naleznete na webových stránkách ockoreport.uzis.cz.

 Pro přehledný seznam očkovacích míst, kde je možné se nechat očkovat bez předchozí registrace si vyfiltrujte v „Typ očkovacího místa“, možnost „Bez registrace a rezervace“.

 TIP: Termín rezervace pro druhou dávku lze změnit online v systému rezervací, kontaktováním linky 1221 nebo přímo očkovacího místa. Možnost způsobu změny druhé dávky zkontrolujte v reportu očkovacích míst, vybráním Vašeho očkovacího místa. Ne každé očkovací místo změnu umožňuje, některá mají zase preferovaný způsob změny termínu.

Žádáme o nerušení registrací a rezervací termínů na očkovacích místech na posledních chvíli (48 h předem), je tím narušena distribuce očkovacích látek a může dojít k jejich nespotřebování a znehodnocení.