Dezinformace: Nemocnice čerpají dotaci na covid-19 za výjezd sanitky

Sociálními sítěmi se šíří nepravdivá informace, že výjezd sanitního vozu, který zasahoval u infarktu, byl vyhodnocen jako výjezd za pacientem s covid-19. Údajně z toho důvodu, aby nemocnice čerpala „dotace“. To však není pravda. Tvrzení: Astrolog Antonín Baudyš zveřejnil korespondenci s paní, která tvrdila, že výjezd sanitního vozu, který zasahoval u infarktu, byl vyhodnocen jako […]

Sociálními sítěmi se šíří nepravdivá informace, že výjezd sanitního vozu, který zasahoval u infarktu, byl vyhodnocen jako výjezd za pacientem s covid-19. Údajně z toho důvodu, aby nemocnice čerpala „dotace“. To však není pravda.

Tvrzení: Astrolog Antonín Baudyš zveřejnil korespondenci s paní, která tvrdila, že výjezd sanitního vozu, který zasahoval u infarktu, byl vyhodnocen jako COVID-19. Údajně z toho důvodu, aby nemocnice čerpala „dotace“. (Zdroj: Facebook Antonína Baudyše.)

Fakta: Realita je samozřejmě úplně jiná. Nutno dodat, že Antonín Baudyš se za své nepravdivé nařčení omluvil, nicméně příběh si mezitím žije svým životem.

V záznamu o výjezdu je jasně uvedena věta: „uzavíráme jako AIM“. AIM je zkratka pro akutní infarkt myokardu. Covid-19 je zde jen zmíněn ve smyslu, že byl proveden test.  „Pan Baudyš zveřejnil dezinformaci o tom, že v konkrétním případě byl u zemřelé osoby podvodně konstatovaná smrt z důvodu covidu, a přitom ta osoba neměla mít covid, ale infarkt, což měla potvrdit lékařka-dcera zemřelé a lékařská zpráva, kterou tento člověk zveřejnil. Pochopitelně, že to mělo obrovský počet sdílení (2 tisíce) de facto s tím sdělením, že covid je zde vymýšlený a uvádí se podvodně. Ovšem mluvil jsem teď právě s tímto pánem, který tento hoax zveřejnil. On sám se právě zorientoval, že zveřejnil nepravdu a dopoledne se omluví a uvede vše na pravou míru. Zároveň jsem ho požádal, aby kromě toho, že přizná chybu, tak aby důrazně doporučil ověřovat informace. On totiž jednak mluvil s dcerou zemřelé a hlavně si uvědomil, že v té lékařské zprávě nebyl uveden covid jako příčina smrti, jak to mylně napsal. Tam je uvedeno, že proběhlo měření na covid – navíc s negativním výsledkem. Prostě ten pán špatně interpretoval tu lékařskou zprávu. Tyto dezinformace přispívají k tomu, že si veřejnost myslí, že covid je fikce. Třeba se vám tento případ bude zdát zajímavý – je hlavně přínosný z hlediska osvěty,“ přišlo nám zprávou od člověka, který nechce být jmenován, ale redakce jeho identitu zná.

Nesmyslem je i povídání o údajných dotacích. Za výjezd sanitního vozu žádné „dotace za covid-19“ nejsou. Nemocnice dostávají kompenzační příspěvky jen za hospitalizace, a to jen za prvních 10-20 dní.

Zdroj: Manipulatori.cz

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz