Hoax: V nemocnici Motol byli očkování druhou dávkou doktoři, a z 10 jich 8 skončil na JIPce

Nejdříve na Slovensku, a poté také u nás, se začal šířit hoax o údajných vážných následcích po druhé dávce vakcíny Pfizer. Jedná se však o dezinformaci. Nejdříve na Slovensku, a poté také u nás, se začal šířit hoax o údajných vážných následcích po druhé dávce vakcíny Pfizer. Jedná se však o dezinformaci. Tvrzení: „POZOR! Dnes […]

Nejdříve na Slovensku, a poté také u nás, se začal šířit hoax o údajných vážných následcích po druhé dávce vakcíny Pfizer. Jedná se však o dezinformaci.

Nejdříve na Slovensku, a poté také u nás, se začal šířit hoax o údajných vážných následcích po druhé dávce vakcíny Pfizer. Jedná se však o dezinformaci.

Tvrzení: „POZOR! Dnes ráno v nemocnici Motol byli očkování druhou dávkou doktoři, a z 10 jich 8 skončil na JIPce! Jsem zvědav, jestli se tohle dostane na veřejnost. Tato info. je přímo z nemocnice, jmenovat nebudu, je to můj informátor a nechci ho vystavovat nebezpečí. Snad chápete.“

Fakta: „Jedná se o dezinformaci, nic takového se u nás nestalo,“ napsala za Fakultní nemocnici Motol Mgr. Ludmila Šimáčková. Nemocnice podá trestní oznámení.

Vakcína proti nemoci covid-19 se v Česku začala podávat na konci roku 2020. Jako následky očkování lékaři nebo pacienti nejčastěji hlásili zarudnutí kůže kolem místa vpichu nebo příznaky, které se podobají lehčímu virovému onemocnění.

Zdroj: Manipulatori.cz

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz