Fakta: Dezinformátoři útočí na seniory i letáky

Nejen internetem a sociálními sítěmi se šíří dezinformace spojené s pandemií nemoci covid-19. Bohužel se v současné době také stává, že dezinformátoři útočí na seniory rozesíláním letáků. Tvrzení: Lidé po očkování umírají. Fakta: Ve Vestci u Prahy bylo v poslední době zaznamenáno, že do poštovních schránek je vkládán leták, který tvrdí, že lidé po očkování umírají. Přitom není […]

Nejen internetem a sociálními sítěmi se šíří dezinformace spojené s pandemií nemoci covid-19. Bohužel se v současné době také stává, že dezinformátoři útočí na seniory rozesíláním letáků.

Tvrzení: Lidé po očkování umírají.

Fakta: Ve Vestci u Prahy bylo v poslední době zaznamenáno, že do poštovních schránek je vkládán leták, který tvrdí, že lidé po očkování umírají. Přitom není prokázán jediný takový případ, který by prokazatelně souvisel s vakcínou proti COVID-19.

Příklad ze státu Izrael, kde je proočkována už větší část seniorů, nám ukazuje, že v skupině očkovaných prudce klesá počet hospitalizovaných lidí. To se dříve nebo později odrazí i na sníženém počtu umírajících lidí.

Není to však jediný takový lživý či dezinformační leták, který se ve schránkách nejen českých seniorů objevuje. Analytik Petr Ludwig upozornil také na leták, který se šíří ve Zlíně. Leták láká k návštěvě dezinformačního webu Přítomná pravda, který je plný hoaxů. Ten je přitom registrován na zřejmě vymyšlené jméno Nikos Terzis. Je to další z příkladů, jak jednoduché je v ČR si založit anonymní web šířící hoaxy.

„Až jednou budeme vysvětlovat svým dětem, proč Česko totálně nezvládlo pandemii v 2020 a 2021, jedním z důvodů je totální laxnost státu a orgánů činných v trestní řízení v potírání fake news jakožto šíření poplašné zprávy. Tohle teď dostaví do schránek lidé ve Zlíně. Máme výjimečný stav, tak sakra, něco s tím je potřeba dělat. Tohle rozhodně není svoboda slova,“ komentuje Petr Ludwig.

Zdroj: Manipulatori.cz

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz