Hoax: 24 pacientů zemřelo v britském pečovatelském domě po vakcíně proti covid-19

Dezinformační projekt Davida Formánka Otevři svou mysl šíří informaci, že údajně v pečovatelském domě v Hampshire ve Velké Británii zemřelo 24 lidí po očkování proti nemoci covid-19. Jedná se však o hoax. Tvrzení: 24 pacientů zemřelo v britském pečovatelském domě po vakcíně covid-19. Fakta: Nic nenasvědčuje tomu, že by lidé v daném zařízení zemřeli na podání vakcíny proti covid-19.Sám Formánek, […]

Dezinformační projekt Davida Formánka Otevři svou mysl šíří informaci, že údajně v pečovatelském domě v Hampshire ve Velké Británii zemřelo 24 lidí po očkování proti nemoci covid-19. Jedná se však o hoax.

Tvrzení: 24 pacientů zemřelo v britském pečovatelském domě po vakcíně covid-19.

Fakta: Nic nenasvědčuje tomu, že by lidé v daném zařízení zemřeli na podání vakcíny proti covid-19.
Sám Formánek, autor hoaxu, jako svůj zdroj informací uvádí deník The Daily Mail. Ten však o jakékoliv souvislosti s vakcínou nepíše. Deník píše, že lidé zemřeli v posledních týdnech a není známo, zda v době úmrtí byla klientům vůbec aplikována vakcína. Dále upozorňuje, že vakcína začíná účinkovat až po týdnu až dvou po její aplikaci a pro plnou ochranu před nemocí jsou nutné dvě dávky.

„Vypuknutí epidemie v pečovatelském domě v Basingstoke bylo podle časopisu Basingstoke Gazette poprvé hlášeno 5. ledna, přičemž 60 procent jeho obyvatel mělo pozitivní test na tuto nemoc. Společnost Avery Healthcare nepotvrdila, zda obyvatelé domova dostali první dávku vakcíny proti koronaviru v době vypuknutí epidemie. Místní noviny uvádějí, že obyvatelé začali dostávat vakcíny. Mluvčí regulační agentury pro léčivé přípravky a zdravotnické výrobky zdůraznil, že nic nenasvědčuje tomu, že by úmrtí byla spojena s vakcínou,“ píše Daily Mail. Klienti tedy podle deníku zemřeli na covid-19. Je prokázané, že vakcína nemůže tuto nemoc způsobit.

Zdroj: Fakticke.Info.cz

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz