Hoax: Andrej Babiš přiznal, že nebyl očkovaný

Sociální síti Facebook se lavinovitě šíří, že Andrej Babiš přiznal, že nebyl očkovaný. Jedná se však o hoax a dezinformaci. Pojďme se podívat na fakta. Tvrzení: „Definicí úspěšného lháře je, že by měl mít sakra dobrou paměť, což vy pane premiére nemáte. Po návštěvě Izraele jste prohlásil, že jste chtěl navštívit zdejší očkovací centrum Cov […]

Sociální síti Facebook se lavinovitě šíří, že Andrej Babiš přiznal, že nebyl očkovaný. Jedná se však o hoax a dezinformaci. Pojďme se podívat na fakta.


Tvrzení: „Definicí úspěšného lháře je, že by měl mít sakra dobrou paměť, což vy pane premiére nemáte. Po návštěvě Izraele jste prohlásil, že jste chtěl navštívit zdejší očkovací centrum Cov – 19, kam jste bohužel nebyl vpuštěn, jelikož vstup mají povolený pouze očkované osoby. Taková bezpečnostní pojistka, jste říkal. Tak přesně ta bezpečnostní pojistka ukázala občanům České republiky, že jste lhář. Už vám to docvaklo? Jsem zvědavý, jak se vykroutíte z tohoto podvodu na voliče?“ (Zdroj: Facebook Jana Mošničky)

Fakta: Kde měl Andrej Babiš říci, že ho do očkovacího centra při návštěvě Izraele nepustili, není zřejmé. V rozhovoru pro server iDnes.cz nic o tom, že by v očkovacím centru nebyl, neříká. Celá věc pravděpodobně pochází ze špatně pochopené reportáže v Hlavní zprávách FTV Prima.

Reportér Frekvence 1 Luboš Procházka v reportáži říká (od času 8:30): „Premiér Babiš během návštěvy Jeruzaléma navštívil také jedno z očkovacích center. Ovšem dovnitř pustili jen ty, kteří jsou očkovaní proti COVIDu-19 a tak většina české delegace zůstala za dveřmi.“ O tom, že za dveřmi zůstal premiér Babiš, není v reportáži uvedeno ani slovo. Naopak právě daná reportáž CNN Prima News dokazuje, že premiér Andrej Babiš byl v očkovacím centru přítomen, a to přímo záběry z něj v čase reportáže 10:06-10:08. Nezávisle na sobě to potvrdili dva lidé, kteří umí hebrejsky. Nápisy na reklamních poutačích jednoznačně dokazují, že jde o očkovací centrum.

Andrej Babiš byl první dávkou očkován 27. prosince 2020. Druhou dávkou byl očkován 16. ledna 2021.

Zdroj: Faktické Info

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz