Hoax: Helsinský výbor obvinil Pfizer, že společnost realizuje v Izraeli experiment na lidech

Internetem koluje další nepravdivá informace, která tvrdí, že Pfizer byl obviněn z provádění experimentů na lidech. Není to však pravda, podívejme se, proč. Tvrzení: „Helsinský výbor obvinil Pfizer, že spoločnosť realizuje v Izraeli experiment na ľuďoch.“ (Tento článek se objevil např. na těchto webech: Czech Free Press, Hlavný deník nebo Eurorespect.) Fakta: Uvedené tvrzení a články špatně interpretují jiné sdělní. […]

Internetem koluje další nepravdivá informace, která tvrdí, že Pfizer byl obviněn z provádění experimentů na lidech. Není to však pravda, podívejme se, proč.

Tvrzení: „Helsinský výbor obvinil Pfizer, že spoločnosť realizuje v Izraeli experiment na ľuďoch.“ 
(Tento článek se objevil např. na těchto webech: Czech Free PressHlavný deník nebo Eurorespect.)

Fakta: Uvedené tvrzení a články špatně interpretují jiné sdělní. Nařčení tedy není pravdivé.

V článku se píše, že Helsinský výbor pro lidská práva viní Pfizer z neschváleného experimentu na lidech v Izraeli. Přímo v článku, na který odkazuje, se ovšem dozvídáme, že se nejedná o mezinárodní Helsinský výbor, ale o místní výbor.

Není pravdou, že společnost Pfizer neobdržela souhlas od výboru nebo, že by dokonce naznačoval, že společnost provádí experimenty na lidech. Tuto skutečnost si můžete ověřit v tomto článku.  Jednalo se o nedorozumění a o špatnou komunikaci mezi výborem a izraelským ministerstvem zdravotnictví. Články v seriózních denících byly aktualizovány. Místní helsinský výbor nyní zkoumá ochranu osobních údajů, nikoliv však to, zda společnost Pfizer realizuje v Izraeli experiment na lidech.

Pakliže vás k tématu zajímá více, podívejte se na články agentury Reuters.

Zdroj: Faktické Info

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz