Hoax: Manažeři firem vyrábějících vakcínu se zbavují akcií vlastních firem, protože nevěří vakcíně

Manipulativní tvrzení, že se vysocí manažeři zdravotnických firem, které vyrábějí vakcíny proti COVID-19, zbavují akcií vlastní firmy, protože mají údajně interní informace o tom, že vakcíny nefungují nebo způsobují těžké zdravotní následky, není pravdivá. Pojďme se podívat, proč. Tvrzení: Manažeři firem vyrábějících vakcínu se zbavují akcií vlastních firem, protože mají údajně interní informace o tom, […]

Manipulativní tvrzení, že se vysocí manažeři zdravotnických firem, které vyrábějí vakcíny proti COVID-19, zbavují akcií vlastní firmy, protože mají údajně interní informace o tom, že vakcíny nefungují nebo způsobují těžké zdravotní následky, není pravdivá. Pojďme se podívat, proč.

Tvrzení: Manažeři firem vyrábějících vakcínu se zbavují akcií vlastních firem, protože mají údajně interní informace o tom, že vakcíny nefungují nebo způsobují těžké zdravotní následky, což má v budoucnu vést k pádu akcií firmy.

Fakta: Tato manipulace se odvíjí od jednoho často citovaného případu, kdy CEO firmy Pfizer Albert Bourla prodal akcie v celkové hodnotě 5,6 milionu dolarů tentýž den, kdy firma oznámila, že její vakcína v testech dosáhla 90% účinnosti. Přestože tento souběh událostí vypadá podezřele a nešťastně, je třeba vědět, že vysocí manažeři nemohou (kvůli možné manipulaci) prodávat vlastní akcie podle okamžitého rozhodnutí. Prodej těchto akcií byl naplánovaný už v únoru 2020, tedy dva měsíce před tím, než vůbec začaly klinické testy vakcíny firmy Pfizer. Podobný případ u firmy Moderna, kde vysoký manažer Stéphane Bancel prodal v roce 2020 akcie v hodnotě 49,8 milionu USD, byl dokonce naplánovaný už v prosinci 2018. (Zdroj: ZDE)

Zdroj: Vakcína proti dezinformacím od Evropské hodnoty

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz