Hoax: Není test jako test. Jeden pozitivní, druhý negativní

Sociální sítí Facebook koluje nová podoba hoaxu o testech na covid-19. Jedná se o údajný důkaz, že na covid testech jsou předtištěné výsledky, a tedy celé testování je velký podvod. Nejedná se však o pravdu. Tvrzení: Na testovacích sadách na nemoc covid-19 jsou předtištěné výsledky a tedy celé testování je velký podvod. Fakta: Každé balení […]

Sociální sítí Facebook koluje nová podoba hoaxu o testech na covid-19. Jedná se o údajný důkaz, že na covid testech jsou předtištěné výsledky, a tedy celé testování je velký podvod. Nejedná se však o pravdu.

Tvrzení: Na testovacích sadách na nemoc covid-19 jsou předtištěné výsledky a tedy celé testování je velký podvod.

Fakta: Každé balení obsahuje kromě jiného množství sterilizovaných tampónů pro nazofaryngeální výtěr pro odběr vzorku (tyčinka, která se strká do nosu lidí). Kromě zkumavek, činidla atd. jsou přibaleny kontrolní testy (jeden pozitivní a jeden negativní), které, jak z názvu vyplývá, slouží pro kontrolu testovací kazety. Co to znamená? Nic jiného, než to, že jde o kontrolu kvality testování.

Na obalu je vytištěno „Positive Control“ a „Negative Control“. Slovo „Control“ nám říká, že se jedná o kontrolní test. Jak si můžeme přečíst z příbalového letáku, tyto dva testy obsahuje každý balík testů.

Text, který konspiruje s počty pozitivních výsledků, je také mimo realitu. Ministerstvo zdravotnictví totiž uvádí počty pozitivních PCR testů, a ne antigenních testů. Na fotografii jsou antigenní testy.

Zdroj: Faktické Info

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz