Hoax: Řetězový e-mail „Švýcaři si pospíšili a Covid vakcíny zakázali“

Internetem se, kromě mnoha jiných, šíří řetězový e-mail s názvem „Švýcaři si pospíšili a Covid vakcíny zakázali“, který obsahuje řadu nepravd a zavádějících informací. Pokud byste se s tímto e-mailem setkali, zde Vám osvětlíme tvrzení, která mail obsahuje. Jednotlivá tvrzení, která se objevují v rozesílaném řetězovém e-mailu, si vysvětlíme postupně. Tvrzení: ŠVÝCAŘI SI POSPÍŠILI A COVID […]

Internetem se, kromě mnoha jiných, šíří řetězový e-mail s názvem „Švýcaři si pospíšili a Covid vakcíny zakázali“, který obsahuje řadu nepravd a zavádějících informací. Pokud byste se s tímto e-mailem setkali, zde Vám osvětlíme tvrzení, která mail obsahuje.

Jednotlivá tvrzení, která se objevují v rozesílaném řetězovém e-mailu, si vysvětlíme postupně.

Tvrzení: ŠVÝCAŘI SI POSPÍŠILI A COVID VAKCÍNY ZAKÁZALI.

Co ostatní národy Evropy, nechají si to píchnout v největším sociálně – biologickém experimentu všech dob? ŠVÝCAŘI HODLAJÍ ZCELA OBEJÍT PRAKTICKÉ LÉKAŘE, očkovat se bude na jiných místech.

Fakta: K 9. únoru 2021 jsou ve Švýcarsku schváleny dvě vakcíny. Společnosti Pfizer/BioNTech jménem  Comirnaty® a společnosti Moderna jménem COVID-19 Vaccine Moderna® (Zdroj)

Očkování ve Švýcarsku probíhá a ke konci ledna jeho stav ukazuje tento graf:

Zdroj

Tvrzení: V MINSTREAMU se o tom moc nemluví, ale důvod k nervozitě tu je, že M-RNA VAKCÍNY JSOU PRVNÍ VAKCÍNY V DĚJINÁCH, KTERÉ ZASAHUJÍ PŘÍMO DO GENETICKÉHO MATERIÁLU PACIENTA A MĚNÍ HO.

Fakta: Dvě vakcíny proti covid-19 vyrobené Pfizerem a Modernou jsou založeny na mRNA. To znamená, že obsahují malou část virové messengerové RNA (mRNA).

Můžete si mRNA představit jako návod k použití, podle kterého vaše buňky vyrábějí bílkoviny. Tato mRNA ve vakcíně řekne vašim svalovým buňkám, aby vytvořily bílkoviny, z nichž se tvoří výběžky na viru SARS-COV-2 (tzv. spike proteiny). Svalové buňky tyto výběžky vytvoří a pošlou je na vnější povrch buňky.

Váš imunitní systém bude tyto bílkovinné výběžky považovat za cizí a vytvoří protilátky, aby je zablokoval. Bude si pak pamatovat, jak se s těmito výběžky bojuje, pokud se v budoucnosti setkáte se skutečným virem. To vás pomůže ochránit před nemocí covid-19. Tato mRNA, která se dostane do vašeho těla, se rychle rozloží a neovlivňuje vaši DNA (genetický kód).

Tento „návod k použití“ (mRNA) NIKDY nevstupuje do jádra vašich buněk. Nemůže ovlivňovat DNA nebo vaše geny, které jsou uvnitř buněčných jader. Poté, co se vytvoří bílkovinné výběžky, svalové buňky toto vlákno mRNA z vakcíny navždy zničí.

Samotný bílkovinný výběžek je sám o sobě neškodný a nemůže vás infikovat nebo poškodit vaše svalové buňky. Vakcíny neobsahují žádnou jinou část viru.

Tvrzení: Určitě NECHCEME POPÍRAT, JAK NIČIVÝ DOPAD MÁ COVID-19 NA URČITÉ NÍZKÉ PROCENTO PACIENTŮ, ale obrovská vakcinační kampaň, která se rozjela po celém světě, může mít za následek zatím neznámé problémy pro obrovské množství lidí.

Fakta: Výraz „URČITÉ NÍZKÉ PROCENTO PACIENTŮ“ je zavádějící. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejnil 2. února 2021 data za rok 2020, podle nichž loni v Česku zemřelo téměř o 17 000 lidí víc než v roce 2019, jde zhruba o patnáctiprocentní nárůst. Souvislost zvýšeného počtu úmrtí v loňském roce s epidemií covidu-19 je podle demografky Dagmar Dzúrové z Katedry sociální demografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy prokazatelná. Týdenní počty takzvaných nadúmrtí, tedy odchylek od dlouhodobého průměru, podle ní jasně souvisí s počty zemřelých na covid-19. „Vzhledem k tomu, že týdenní počty nadúmrtí jasně korelují jak s počty zemřelých na covid, tak se zemřelými na jiné příčiny, souvislost je zde prokazatelná,“ sdělila ČTK Dzúrová. Mezi jinými příčinami podle ní mohou být i lidé, kteří zemřeli, aniž byli na covid-19 testováni nebo zemřeli až delší dobu po negativním testu. Jejich podíl ale zatím nelze stanovit. Souvislost s koronavirem má podle dat 70 % případů nadúmrtnosti. (Zdroj: ceskenoviny.cz)

Prudký nárůst počtu zemřelých a covid-19 jako příčinu jasně prokazuje s porovnání následujících grafů:

Pokud jde o bezpečnost vakcín:

• Všechny pokusy s vakcínami se řídí bezpečnostními pravidly. Pfizer a Moderna ve svých studiích dodržovaly všechna tato pravidla.

• Ve Spojených státech nelze vakcíny používat bez povolení od Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). U těchto vakcín obdržely společnosti Pfizer a Moderna nouzové povolení od FDA a CDC. Společnosti Pfizer i Moderna musely prokázat, že přínosy jejich vakcín jsou větší než jakákoli rizika. Tyto vakcíny jsou testovány na desítkách tisíc lidí a způsobily pouze mírné vedlejší účinky. Nezpůsobily žádné vážné onemocnění ani smrt.

 • Tyto vakcíny se studují u velkých skupin lidí z různých etnických, rasových a věkových skupin. To je způsob, jak zajistit, aby byly bezpečné pro dospělé napříč širokou věkovou škálou, ras a zdravotních podmínek. Tyto studie byly vedeny nejen americkými vědci a společnostmi, ale účastnili se jich lidé z celého světa.

• Údaje z těchto studií byly přezkoumány nezávislou skupinou odborníků. Tito odborníci (v oblasti virologie, biostatistiky, etiky a veřejného zdraví) nepracují pro společnosti provádějící výzkum (ani pro žádnou konkurenční společnost) nebo vládu. Tito nezávislí odborníci jsou ti, kdo doporučují FDA, zda by vakcína měla být schválena, či nikoli. (Zdroj)

Tvrzení o neplodnosti způsobené vakcínami pochází mimo jiné od bývalého vedoucí výzkumu společnosti Pfizer, který údajně tvrdil, že vakcína proti covid-19 způsobuje ženskou sterilizaci, protože obsahuje protein zvaný syncytin-1. To ovšem není pravda. Vakcíny Pfizer a BioNTech covid-19 neobsahují protein syncytin-1, který je důležitý pro tvorbu placenty. Uživatelé sociálních sítí sdílejí snímek z článku nazvaného „Vedoucí výzkumu společnosti Pfizer: Kovidová vakcína je ženská sterilizace“, aby potvrdili, že vakcína má za následek sterilizaci žen. Informace v článku, který přinesl blog „Health and Money News“, jsou připisovány Michaelu Yeadonovi, britskému lékaři v důchodu, který odešel z Pfizeru před devíti lety. Pokusy agentury AP získat jeho vyjádření, byly neúspěšné. (Zdroj)

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz