Hoax: Svědectví pracovníka pečovatelského domu o 14 mrtvých po pár týdnech od očkování na covid-19

Projekt Otevři svou mysl a jeho sesterský projekt „Rizika vakcín“ Davida Formánka šíří údajné svědectví pracovníka pečovatelského domu, který byl svědkem „14 mrtvých po pár týdnech“ od očkování na covid-19. Jedná se však o hoax. Tvrzení: Svědectví pracovníka pečovatelského domu: Naši pacienti po očkování padají jako mouchy. 14 mrtvých po pár týdnech. (Zdroj: RizikaVakcin.org) Fakta: Údajný příběh […]

Projekt Otevři svou mysl a jeho sesterský projekt „Rizika vakcín“ Davida Formánka šíří údajné svědectví pracovníka pečovatelského domu, který byl svědkem „14 mrtvých po pár týdnech“ od očkování na covid-19. Jedná se však o hoax.

Tvrzení: Svědectví pracovníka pečovatelského domu: Naši pacienti po očkování padají jako mouchy. 14 mrtvých po pár týdnech. (Zdroj: RizikaVakcin.org)

Fakta: Údajný příběh se měl stát v pečovatelském domě Pemberley House Care Home ve čtvrti Viables města Basingstoke v Anglii. Věc ověřil místní deník Gazette. Mluvčí centra popřel, že muž na videu by byl zaměstnancem pečovatelského centra, jak lživě tvrdí ve videu.

Agentura pro regulaci léčivých přípravků a zdravotnických výrobků (MHPRA) uvedla, že nemá jakékoliv poznatky, že by vakcíny proti covid-19 přispěly k úmrtím v domově pro seniory. Dále uvedla, že má zaveden robustní systém kontroly. Připomíná také, že vytvoření imunity vzniká až po druhé dávce očkování a trvá týden až dva, než je člověk plně chráněn. Do té doby klienti mohou onemocnět covidem-19.

Zdroj: Faktické Info

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz