Hoax: Tragédie ve Španělsku: 761 starších lidí zemřelo v domovech s pečovatelskou službou během jednoho týdne, většina z nich po očkování

Internetem se šíří článek vydaný na webu DT24, který tvrdí, že „ve Španělsku zemřelo 761 starších lidí v domovech s pečovatelskou službou během jednoho týdne, většina z nich po očkování.“ Tvrzení o očkování opakuje i v článku. Nejedná se však o pravdivé tvrzení. Tvrzení: Tragédie ve Španělsku: 761 starších lidí zemřelo v domovech s pečovatelskou […]

Internetem se šíří článek vydaný na webu DT24, který tvrdí, že „ve Španělsku zemřelo 761 starších lidí v domovech s pečovatelskou službou během jednoho týdne, většina z nich po očkování.“ Tvrzení o očkování opakuje i v článku. Nejedná se však o pravdivé tvrzení.

Tvrzení: Tragédie ve Španělsku: 761 starších lidí zemřelo v domovech s pečovatelskou službou během jednoho týdne, většina z nich po očkování (zdroj: web DT24)

Fakta: Samotný článek DT24 se odvolává na článek ruské státní televize RT. Samotný článek ruské RT však neuvádí jakoukoliv souvislost mezi úmrtími a očkováním, ani neinformuje o tom, že senioři byli očkovaní. Článek pochází z 5. února 2021. Média informují, že na rychlosti nabíralo očkování v zemi až v druhé polovině února.

Sedmého února web DW.com vyvrátil fámy o úmrtí 9 seniorů po očkování ve Španělsku.

Zdroj: Faktické Info

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz