Hoax: V Domově Sluníčko zemřelo 69 důchodců po vakcinaci

Sociální sítí Facebook se šíří další hoaxy ohledně údajných úmrtí seniorů po očkování vakcínou proti covid-19. Níže uvádíme, proč tvrzení nejsou pravdivá. Tvrzení: Zkopírováno: Domov důchodců Sluníčko – Ostrava Zábřeh:  69 důchodců zemřelo po vakcinaci. Domov tají a nutí pod pohrůžkami, zaměstnance nic neříkat! Zatím, ověřeno místními. A média? Mlčí!!! Tohle, je řízená genocida, zkorumpovanou […]

Sociální sítí Facebook se šíří další hoaxy ohledně údajných úmrtí seniorů po očkování vakcínou proti covid-19. Níže uvádíme, proč tvrzení nejsou pravdivá.

Tvrzení: Zkopírováno: Domov důchodců Sluníčko – Ostrava Zábřeh:  69 důchodců zemřelo po vakcinaci. Domov tají a nutí pod pohrůžkami, zaměstnance nic neříkat! Zatím, ověřeno místními. A média? Mlčí!!! Tohle, je řízená genocida, zkorumpovanou vládou!!!!

Fakta: Domov pro seniory tuto dezinformaci vyvrací. „Vážení rodinní příslušníci, přátelé a příznivci Domova Sluníčko, uvádím na pravou míru nepravdivý údaj na sociální síti facebook, kde pisatel Petr Petrovský uvádí, že v Domově Sluníčko zemřelo po očkování proti covidu 69 klientů. Proti tomuto tvrzení se důrazně ohrazuji, všichni klienti i pracovníci domova jsou v pořádku. Jsem pohoršen tím, že v této, pro všechny náročné době, se najde osoba, která si dovolí těmito dezinformacemi uvádět v omyl všechny, kteří se na této síti pohybují. Tuto informaci důrazně dementuji,“ napsal Mgr. Marek Tejzr, ředitel Domova Sluníčko.

Podobně nesmyslné výmysly a nepravdivé informace se nedávno šířily i o nemocnici v Příbramio pražském Motole i o pečovatelských domech v Měšicích. I tyto nemocnice se proti dezinformacím budou bránit právně.

Zdroj: Faktické info

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz