Hoax: V pečovatelských domech v Měšicích zemřelo několik seniorů po podání vakcíny

Na sociální síti Facebook se šíří řada hoaxů a nepravdivých zpráv, že v některých domovech pro seniory nebo pečovatelských domech umírají lidé po podání vakcinace proti nemoci covid-19. Rádi bychom uvedli na pravdou míru, že tato tvrzení nejsou pravdivá. Tvrzení: Jana Peterková vydala 29. 1. 2021 rozhovor s paní Václavou Vondráčkovou, která si vymyslela, že v […]

Na sociální síti Facebook se šíří řada hoaxů a nepravdivých zpráv, že v některých domovech pro seniory nebo pečovatelských domech umírají lidé po podání vakcinace proti nemoci covid-19. Rádi bychom uvedli na pravdou míru, že tato tvrzení nejsou pravdivá.

Tvrzení: Jana Peterková vydala 29. 1. 2021 rozhovor s paní Václavou Vondráčkovou, která si vymyslela, že v pečovatelských domech v Měšicích zemřelo několik seniorů po podání vakcíny.

Fakta: „Jak ověřil starosta Měšic Martin Čacký u pana Jana Porubského, ředitele Antonia senior services, s.r.o., paní Vondráčková v této společnosti již od května 2020 nepracuje. Ve stejné době jí obec neprodloužila nájemní smlouvu pečovatelského bytu z důvodu nevhodného užívání zařízení bytu. Starosta Měšic rovněž potvrzuje, že očkování seniorů v pečovatelských bytech v Měšicích dosud neproběhlo z důvodu nedostatku vakcíny. Očkování bude probíhat ve spolupráci s Nemocnicí Neratovice pravděpodobně během února tohoto roku. Obec Měšice připravuje trestní oznámení na Janu Peterkovou a Václavu Vondráčkovou pro pomluvu a šíření poplašné zprávy,“ píše obec Měšice ležící v Středočeském kraji.

Policie se již trestním oznámením ohledně možného šíření poplašné zprávy zabývá. Proti lživým výrokům se ohradila obec Měšice i provozovatel pečovatelské služby, společnost Antonia. Policie nyní vyšetřuje veškeré okolnosti případu, následovat budou výslechy, řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. „Prověřování je na samém počátku a z tohoto důvodu v tuto chvíli nelze poskytnout žádné bližší informace,” uvedla policejní mluvčí.

Podobně nesmyslné hoaxy se nedávno šířily i o nemocnici v Příbramio pražském Motole nebo o Domově Sluníčko v Ostravě. I tato zařízení se proti dezinformacím budou bránit právně.

Zdroj: Faktické info

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz