Hoax: V příbramské nemocnici je vyvíjen nátlak na zdravotníky, aby se nechali očkovat, a je jim nabízen úplatek 60 tisíc korun

Na sociální síti Facebook se 23. 1. 2021 ve skupině „Češi, táhněme za jeden provaz“ objevil příspěvek o příbramské nemocnici, který se tváří jako osobní zkušenost pacienta a přináší informace od doktorky přímo z nemocnice. Informace uvedené v příspěvku jsou však nepravdivé a nemocnice se chce pro nim bránit právní cestou. Tvrzení:  „Dobrý den. Akorát se vracíme […]

Na sociální síti Facebook se 23. 1. 2021 ve skupině „Češi, táhněme za jeden provaz“ objevil příspěvek o příbramské nemocnici, který se tváří jako osobní zkušenost pacienta a přináší informace od doktorky přímo z nemocnice. Informace uvedené v příspěvku jsou však nepravdivé a nemocnice se chce pro nim bránit právní cestou.

Tvrzení:  „Dobrý den. Akorát se vracíme s mým synem z demonstrace z Tábora. Vlakem, druhé foto. První foto ilustrační Nemocnice Příbram. A nyní Vám přepošlu příběh jedné z doktorek, co tam pracují. Nemohu zveřejnit jméno, jen nemocnici. Mám za sebou osobní schůzku s touto paní doktorkou a ta mi sdělila toto: Je pravda, že nemocnice Příbram je plná, přeplněná, doktoři a sestry neví kam dřív skočit. Ale to má své důvody 90% pacientů s diagnózou CVD mohou být doma na paralenu, jsou tam lidé na přístrojích, ale ti by byli stejně i bez CVD diagnózy. Lékařské zprávy se falšují, Všichni musí být CVD pozitivní, jde o peníze. Očkování personálu? Zhruba 10%. Doktoři i sestry se nechtějí nechat očkovat něčím o čem nevědí, co to do budoucna způsobí…..Ta paní doktorka při našem rozhovoru brečela….Že neví co má dělat. Nikdy se nenechá naočkovat a nikdy ani nepíchne nikomu injekci s tímto….Slíbili jim v nemocnici 60000 korun na ruku, když se nechají…..Když nezabraly výhrůžky, zkoušejí úplatky…..Takže paní doktorka ke dnešnímu dni v této nemocnici podala výpověď. Nechce se podílet na tomto divadle. Za mě milion palců nahoru a kdyby toto udělali všichni, no tak pak by se děli věci……Takže paní doktorko z Příbrami klaním se Vám a držím palce a kdykoliv budete něco potřebovat, dejte mi vědět, co bude v mých silách pomůžu. Aleš Svoboda.”

Fakta: „Je to vše absolutně smyšlené. Nemocnice se bude bránit právní cestou. Obdobné šíření dezinformačních zpráv považujeme v době nouzového stavu za velmi nebezpečné. Nejen, že si autor zahrává s morálkou veřejnosti, ale především znevažuje práci všech zdravotníků, kteří se starají o covid pozitivní pacienty. Je to opravdu ubohé,“ vyjádřil se k situaci tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.

„Pracuji v Nemocnici Příbram a chci ujistit, že to, co píše pán, není pravda. Nikdo tu peníze za očkování nenabízí. Proočkovanost personálu je asi 75 %. Nejtěžší nežádoucí reakce na vakcínu bylo u jedné kolegyně zvracení, po chvilce se ji udělalo dobře a už je ok. Jinak max bolest ruky nebo lehká únava, většině nic nebylo. Chodíme se očkovat dobrovolně, nikdo nás nenutí,“ vyvrací pod příspěvkem jeden ze zaměstnanců. „Já bych tedy rád jako zaměstnanec nemocnice taky rád dodal, že mě k očkování nikdo nenutil, 60000 jsem nedostal a kdo se nechtěl nechat očkovat (minimum zaměstnanců), tak očkovaný není a nikdo žádný nátlak nevyvíjí,“ dodává další zaměstnanec nemocnice.

Na sociálních sítích se šíří mnoho obdobných dezinformací, například o finanční výhodnosti hospitalizace pacientů s koronavirem. Ti ale nejsou od nového roku zdravotními pojišťovnami nijak zvýhodňováni oproti jiným pacientům.

Zdroj: Manipulatori.cz

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz