KKOČ: INFO MAIL č. 23

Pravidelný souhrn informací týkající se očkování v hlavním městě Praze k datu 03. 12. 2021: Očkování posilovací (3.) dávkou vakcíny: v současné chvíli je možné aplikovat posilující dávku vakcíny již po 5 měsících, a to osobám nad 60 let a chronicky nemocným pacientům. Dále je umožněno aplikovat posilující dávku očkování po dvou měsících od podání vakcíny Janssen. Stále […]

Pravidelný souhrn informací týkající se očkování v hlavním městě Praze k datu 03. 12. 2021:

Očkování posilovací (3.) dávkou vakcíny: v současné chvíli je možné aplikovat posilující dávku vakcíny již po 5 měsících, a to osobám nad 60 let a chronicky nemocným pacientům. Dále je umožněno aplikovat posilující dávku očkování po dvou měsících od podání vakcíny Janssen. Stále platí, že booster dávka je prováděna mRNA vakcínami.

Objednávání očkovací látky: očkovací látky (Comirnaty a SpikeVax) lze objednávat k přímému závozu do ordinace PL/ očkovacího místa skrze webové stránky distributora Avenier: 800 11 22 33; vakciny.avenier.cz/cz/jak-objednavat.
Očkovací látku Janssen je možné v současné chvíli vydat pouze skrze sklad hlavního města, který je umístěn v Městské nemocnici následné péče ve Vysočanech. Lze též vydat i vakcínu Comirnaty či SpikeVax (SpikeVax má v tomto skladě exp. pouze do konce roku 2021). V případě požadavku na výdej očkovací látky z tohoto zařízení, napište žádost na e-mail: krajskykoordinator@praha.eu. Žádost uveďte v textu zprávy, nikoli formou přílohy. Žádost musí obsahovat: Název očkovacího místa/poskytovatele zdr. služeb, IČO, adresu místa poskytování, kontaktní osobu vč. tel. spojení a e-mailu a uvedení množství požadované očkovací látky.

Do 09.12.2021 objednejte požadované množství, které bude Vaše OČM potřebovat do konce tohoto roku!

 Oprava dat v CFA: žádám všechna OČM, aby zrevidovala zadané denní kapacity v CFA. Vzorový příklad: očkovací místo „Praha“ očkuje:
a) dospělé po předchozí registraci,
b) dospělé bez registrace,
c) samoplátce a
d) děti 12-15 let.
V CFA uvede, že denní kapacita je u jednotlivých forem očkování je u:
a) 1000 dávek/den,
b) 500 dávek,
c) 100 a
d) 50.
Celková kapacita centra by podle uvedených údajů byla 1 650 dávek/den. Reálná maximální kapacita je ovšem kolem 1200 dávek za den. Při této nuanci však evidujeme rozdíl v celopražských kapacitách v řádu tisíců. Stanovte tedy reálné kapacity, které Vaše OČM skutečně očkuje.

Očkování dětí 5 – 11 let: vakcína by měla do ČR pravděpodobně dorazit dne 14.12.2021 (zavážky Pfizeru jsou pravidelně vždy v úterý – může být ovšem ale i ve středu nebo ve čtvrtek). Očkovací místa, která se do očkování dětí 5-11 let zapojí prosím o zřízení prozatím neveřejného kalendáře v systému Reservatic. Nepřiřazujte prozatím typ očkovací látky. Očkovací látka bude po zavážce vydávána minimálně první týden skrze Městskou nemocnici následné péče. Požadavek na výdej této vakcíny zasílejte též do 9.12.2021. Expirace vakcín je stejná jako u „dospělého“ Pfizeru – zamražená vydrží 6 měsíců. Výdej bude možný minimálně po 100 dávkách = 1 balení = 10 ampulí po 10 dávkách.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz