Kdy a jak se budou očkovat chronicky nemocní lidé? 

Pokud jste osoba s chronickým onemocněním či zdravotním stavem , můžete se nechat očkovat na jednom z těchto míst: na očkovacím místě pomocí centrálního rezervačního systému s použitím unikátního kódu od vašeho ambulantního specialisty či specializovaného pracoviště, kde se léčíte nebo u vašeho praktického lékaře Platnost kódu pro registraci k očkování je u osob s chronickým onemocněním v […]

Pokud jste osoba s chronickým onemocněním či zdravotním stavem , můžete se nechat očkovat na jednom z těchto míst:

  1. na očkovacím místě pomocí centrálního rezervačního systému s použitím unikátního kódu od vašeho ambulantního specialisty či specializovaného pracoviště, kde se léčíte nebo
  2. u vašeho praktického lékaře

Platnost kódu pro registraci k očkování je u osob s chronickým onemocněním v první i druhé skupině prodloužena do 15. června. Do tohoto data se proto mohou přihlašovat k očkování obě skupiny chronických pacientů.

Od 24. 3. do 15. 6. 2021 se mohou k očkování registrovat osoby s chronickým onemocněním či zdravotním stavem s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19 – Skupina 1, od 12. 4. do 15. 6. 2021 se mohou registrovat osoby s chronickým onemocněním – Skupina 2, a to přes Centrální rezervační systém. Seznamy diagnóz a zdravotních stavů naleznete na stránkách pacientských organizací.

Osoby s chronickým onemocněním zadávají do registračního formuláře kód, který jim bude poskytnut centrem specializované péče či ambulantním specialistou, v jehož péči se nachází, na základě posouzení zdravotního stavu ošetřujícím lékařem. Tento specialista je k očkování neregistruje. Jeho úkolem je vyhodnotit, kteří pacienti patří mezi ony chronicky nemocné osoby a kód by tedy měli obdržet. Pomocí něj je jim zpřístupněná registrace a zájemci si mohou vybrat vhodné očkovací místo, a to na adrese registrace.mzcr.cz. Na očkovacím místě dokládají svůj zdravotní stav lékařskou zprávou. Osoby s chronickým onemocněním mezi 16-18 lety se rezervují k očkování pouze očkovací látkou Comirnaty, která je jediná vhodná pro tuto věkovou kategorii. Více informací najdete na stránkách pacientských organizací.

Přehledný postup, kde a jak je možné se registrovat k očkování, pokud jste chronicky nemocný, naleznete na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ZDE.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz