Co dělat, když mi nepřišel certifikát o očkování nebo SMS s heslem?

Záznam o provedené aplikaci 1. i 2. očkovací látky je možné si zobrazit a vytisknout na webových stránkách Očkovací portál občana na ocko.uzis.cz. Přihlášení probíhá pomocí rodného čísla a občanského průkazu. (Přihlášení je možné pouze pro osoby, které absolvovali očkování, či test a uvedli číslo mobilního telefonu.) Na telefonní číslo pak přijde bezpečnostní kód, který […]

Záznam o provedené aplikaci 1. i 2. očkovací látky je možné si zobrazit a vytisknout na webových stránkách Očkovací portál občana na ocko.uzis.cz. Přihlášení probíhá pomocí rodného čísla a občanského průkazu. (Přihlášení je možné pouze pro osoby, které absolvovali očkování, či test a uvedli číslo mobilního telefonu.) Na telefonní číslo pak přijde bezpečnostní kód, který umožní přístup. Po úspěšném přihlášení se zobrazí osobní karta, kde v horní části naleznete kontaktní údaje. Ve spodní části pak naleznete jednotlivá očkování, včetně informací o zaznamenaných očkovacích dávkách.

Po aplikaci 1. i 2. dávky je certifikát zároveň zasílán na e-mail, který jste při registraci na očkování zadávali. Od 7. 6. 2021 bude rozesílán už jen email s informací, že certifikáty je možné si vyzvednout na webových stránkách Očkovací portál občana na ocko.uzis.cz.

Web ocko.uzis.cz zobrazuje také výsledek posledního antigenního či PCR testu. Zájemci o tento certifikát musí pro přihlášení použít jednu z možností elektronické identity, například občanský průkaz s čipem nebo bankovní identitu.

Souhrnný návod, jak postupovat krok za krokem v případě potřeby získání certifikátu o provedeném očkování, popř. provedeném testu, či prodělaném onemocnění naleznete na odkazu: www.uzis.cz/res/file/covid/covid-19-ockovaci-portal.pdf.

V případě individuálních problémů se obraťte podporou CRS prostřednictvím e-mailu covid-podpora@nakit.cz nebo na informační linku 1221, která je v provozu denně od 8:00 do 19:00 hodin.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz