Co dělat, když mi nepřišel certifikát o očkování nebo SMS s heslem?

Očkovací místa v ČR po aplikaci druhé dávky vydávají lidem certifikát o provedeném očkování. Certifikát je poslán e-mailem společně se SMS, která obsahuje heslo pro přístup k certifikátu. Pokud si certifikát v mailu omylem smažete, měl by být dostupný po naskenováním QR kódu z vytištěného potvrzení. Případně kontaktujte očkovací místo, kde jste byli očkováni a […]

Očkovací místa v ČR po aplikaci druhé dávky vydávají lidem certifikát o provedeném očkování. Certifikát je poslán e-mailem společně se SMS, která obsahuje heslo pro přístup k certifikátu.

Pokud si certifikát v mailu omylem smažete, měl by být dostupný po naskenováním QR kódu z vytištěného potvrzení. Případně kontaktujte očkovací místo, kde jste byli očkováni a oni vám certifikát opětovně zašlou. Jestliže vám nepřijde SMS s heslem, buď také kontaktujte očkovací místo, aby Vám certifikát zaslali znovu, nebo kontaktujte Helpdesk ÚZIS (Metodický helpdesk: helpdesk@uzis.cz, 222 269 998/884, po–čt 7.00–16.00, pá 7.00–15.00). Nezapomeňte s pracovníkem (očkovacího místa, nebo ÚZIS) překontrolovat, že máte správně zadaný email i telefonní číslo.

Případně si také můžete na očkovacím portálu ocko.uzis.cz ověřit záznam o provedeném očkování proti onemocnění covid-19. Současně si zde může zobrazit a stáhnout certifikát o provedeném očkování.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz