Co když jsem už prodělal/la covid-19?

Není jasné, jak dlouho poinfekční imunita vydrží, rozhodně však není celoživotní ani dlouhodobá. Po prodělaném onemocnění může docházet k různě rychlému poklesu protilátek, proto nelze předpovídat délku jejich ochranného efektu. Po prodělání nemoci covid-19 jste s velkou pravděpodobností na nejbližší 3 měsíce chráněni. Z tohoto důvodu je Českou vakcinologickou společností doporučeno při omezené dostupnosti vakcíny odložit […]

Není jasné, jak dlouho poinfekční imunita vydrží, rozhodně však není celoživotní ani dlouhodobá. Po prodělaném onemocnění může docházet k různě rychlému poklesu protilátek, proto nelze předpovídat délku jejich ochranného efektu.

Po prodělání nemoci covid-19 jste s velkou pravděpodobností na nejbližší 3 měsíce chráněni. Z tohoto důvodu je Českou vakcinologickou společností doporučeno při omezené dostupnosti vakcíny odložit očkování u osob, které prodělaly onemocnění covid-19, o minimálně 3 měsíce po ukončení izolace. Imunitní ochrana navozená očkováním je silnější a trvalejší. Je tedy rozhodně vhodné se očkovat, a to i v případě, že jste nemoc prodělali.

V případě exponovaných osob (zdravotníci atd.) je možné očkování zahájit i dříve, stejně tak u osob s bezpříznakovým průběhem onemocnění covid-19.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz