Co když mi nevyhovuje termín očkování nebo se nemohu dostavit?

Už jsem se zaregistroval/a, zatím jsem nedostal/a žádnou dávku očkování. Právě jsem ale obdržel/a SMS, která mě vyzývá k rezervaci termínu očkování. Zvací SMS s kódem PIN 2 znamená, že očkovací místo má k dispozici volné dávky vakcíny. Pomocí tohoto kódu můžete přistoupit k rezervaci. V kalendáři uvidíte, jaký termín 1. dávky si můžete rezervovat. V pravém dolním rohu je vidět […]

Už jsem se zaregistroval/a, zatím jsem nedostal/a žádnou dávku očkování. Právě jsem ale obdržel/a SMS, která mě vyzývá k rezervaci termínu očkování.
Zvací SMS s kódem PIN 2 znamená, že očkovací místo má k dispozici volné dávky vakcíny. Pomocí tohoto kódu můžete přistoupit k rezervaci. V kalendáři uvidíte, jaký termín 1. dávky si můžete rezervovat. V pravém dolním rohu je vidět i předpokládaný termín 2. dávky.

u vakcíny Comirnaty (Pfizer/BioNTech) se 2. dávka aplikuje po 34 až 42 dnech.
Od 15. 7. se 2. dávka nově aplikuje po 21 až 23 dnech od podání dávky první. Lidé, kteří se registrovali a ještě nemají vybraný termín, budou mít od 15. 7. mezi 1. a 2. dávkou odstup 21 dní místo dosavadních 34 dní. Automaticky se rozestup mezi dávkami očkování zkrátí také dětem ve věku 12 až 15 let, které ještě nemají termín očkování.
u vakcíny Moderna (nově Spikevax) se 2. dávka aplikuje po 25 až 35 dnech,
u vakcíny Vaxzevria (AstraZeneca) je rozestup dávek 84 až 91 dnů,
vakcína Janssen (Johnson & Johnson) je jednodávková a druhý termín tak není třeba řešit.

V případě, že se vám termín 2. dávky nehodí, nedokončujte rezervaci. Zvací zprávu můžete nechat propadnout. Nemusíte se bát, vaše registrace zůstává platná. Jakmile bude mít očkovací místo k dispozici další termíny, přijde vám nová zvací zpráva s kódem. Zvací SMS vám přijde celkem třikrát – pokaždé s jinými nabízenými termíny pro 1. i 2. dávku. Pokud vám i tak termíny ani v jednom ze tří případů nebudou vyhovovat, registrace propadne. Nic vám ovšem nebrání provést registraci znovu.

Vakcínu jsem zatím nedostal/a, ale už jsem rezervoval/a termín očkování.
Pokud jste si termín očkování již rezervoval/a, ale zatím jste vakcínu neobdržel/a, kontaktujte očkovací místo s prosbou o posunutí tohoto termínu. Změnu termínu či jakékoliv další změny v rezervačním systému je možné provést prostřednictvím asistenční linky 1221, která je v provozu denně od 8:00 do 19:00 hodin, nebo s podporou CRS prostřednictvím e-mailu covid-podpora@nakit.cz. Změna termínu aplikace očkovací látky je možná pouze ze závažných důvodů.
Rezervaci 1. termínu můžete také zrušit pomocí odkazu, který jste obdržel/a v e-mailu, který byl zaslán po ukončení rezervace termínu. V případě zrušení 1. termínu systém automaticky zruší celou rezervaci. Vy už tedy nemusíte nic dělat, jen čekat na novou zvací SMS zprávu s kódem.

Už jsem obdržel/a první dávku vakcíny.
Pokud jste již obdržel/a 1. dávku, pak máte i pevně daný termín 2. dávky. Na očkovacím místě s tímto termínem počítají, dle něj distribuují a podávají vakcíny i dalším lidem. Zkuste na očkovací místo zavolat, zda by nešel 2. termín posunout, ovšem posunout i tak půjde jen v řádu dnů – 2. dávka musí být podána v časových intervalech uvedených výše. Změnu termínu či jakékoliv další změny v rezervačním systému je možné provést prostřednictvím asistenční linky 1221, která je v provozu denně od 8:00 do 19:00 hodin, nebo s podporou CRS prostřednictvím e-mailu covid-podpora@nakit.cz. Změna termínu aplikace očkovací látky je možná pouze ze závažných důvodů.

Další informace naleznete na webových stránkách: koronavirus.mzcr.cz/jak-mam-postupovat-kdyz-se-nemohu-dostavit-k-ockovani/.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz