Dostanu potvrzení o očkování? 

Ano, očkovací místa v ČR po aplikaci druhé dávky vydávají lidem certifikát o provedeném očkování. Zde se můžete podívat na jeho vzor. Všechna provedená očkování jsou vedena v elektronické evidenci. V tuto chvíli na většině očkovacích míst obdržíte po aplikaci první dávky kartičku se základními údaji o aplikaci první dávky (datum, název vakcíny, šarže…) a termínem dávky druhé. […]

Ano, očkovací místa v ČR po aplikaci druhé dávky vydávají lidem certifikát o provedeném očkování. Zde se můžete podívat na jeho vzor. Všechna provedená očkování jsou vedena v elektronické evidenci. V tuto chvíli na většině očkovacích míst obdržíte po aplikaci první dávky kartičku se základními údaji o aplikaci první dávky (datum, název vakcíny, šarže…) a termínem dávky druhé. Jakmile obdržíte i druhou dávku očkování, bude Vám vydán certifikát o očkování.

Certifikát vám bude zároveň poslán e-mailem, který jste při registraci na očkování zadávali. Certifikát samotný je chráněn heslem, které Vám přijde zvlášť v SMS. Pokud si certifikát v mailu omylem smažete, měl by být dostupný též naskenováním QR kódu z vytištěného potvrzení, případně kontaktujte očkovací místo, kde jste byli očkováni a oni vám certifikát opětovně zašlou. Jestliže vám nepřijde SMS s heslem, buď také kontaktujte očkovací místo, aby Vám certifikát zaslali znovu, nebo kontaktujte Helpdesk ÚZIS (Metodický helpdeskhelpdesk@uzis.cz, 222 269 998/884, po–čt 7.00–16.00, pá 7.00–15.00). Nezapomeňte s pracovníkem (očkovacího místa, nebo ÚZIS) překontrolovat, že máte správně zadaný e-mail i telefonní číslo.

Na očkovacím portálu ocko.uzis.cz si každý může ověřit záznam o provedeném očkování proti onemocnění covid-19. Současně si zde může zobrazit a stáhnout certifikát o provedeném očkování.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz