Dostanu potvrzení o očkování? 

Záznam o provedené aplikaci očkovací látky je možné si zobrazit a vytisknout na webových stránkách Očkovací portál občana na ocko.uzis.cz.Certifikáty jsou v jednotném vzhledu podle Evropské unie. Na certifikátech jsou uvedené jméno, příjmení a datum narození. Zároveň obsahují QR kód. Přihlášení probíhá jednorázovým kódem přes SMS pomocí rodného čísla a občanského průkazu nebo pomocí mobilního telefonu, […]

Záznam o provedené aplikaci očkovací látky je možné si zobrazit a vytisknout na webových stránkách Očkovací portál občana na ocko.uzis.cz.Certifikáty jsou v jednotném vzhledu podle Evropské unie. Na certifikátech jsou uvedené jméno, příjmení a datum narození. Zároveň obsahují QR kód.

Přihlášení probíhá jednorázovým kódem přes SMS pomocí rodného čísla a občanského průkazu nebo pomocí mobilního telefonu, e-mailu a data narození (pro cizince a děti bez OP). Na telefonní číslo pak přijde bezpečnostní kód, který umožní přístup. Po úspěšném přihlášení se zobrazí osobní karta, kde v horní části naleznete kontaktní údaje. Ve spodní části pak naleznete jednotlivá očkování, včetně informací o zaznamenaných očkovacích dávkách.

Po aplikaci očkovací dávky je zasílán email s informací, že certifikáty je možné si vyzvednout na webových stránkách Očkovací portál občana na ocko.uzis.cz.

Papírové potvrzení mohou lidé na vyžádání dostat také v očkovacích centrech, doklad o vakcinaci může vystavit také praktický lékař, který očkování provedl.

Web ocko.uzis.cz zobrazuje také výsledek posledního antigenního či PCR testu. Zájemci o tento certifikát musí pro přihlášení použít jednu z možností elektronické identity, například občanský průkaz s čipem nebo bankovní identitu.

nápovědu, jak postupovat krok za krokem v případě potřeby získání certifikátu o provedeném očkování, popř. provedeném testu, či prodělaném onemocnění naleznete na ockodoc.mzcr.cz

V případě individuálních problémů se obraťte podporou CRS prostřednictvím e-mailu covid-podpora@nakit.cz nebo na informační linku 1221, která je v provozu denně od 8:00 do 19:00 hodin.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz