Dostanu potvrzení o očkování? 

Záznam o provedeném očkování je možné si zobrazit a vytisknout na webových stránkách Očkovací portál občana na ocko.uzis.cz. Certifikáty jsou v jednotném vzhledu podle Evropské unie. Přihlášení probíhá jednorázovým kódem přes SMS pomocí rodného čísla a občanského průkazu nebo pomocí mobilního telefonu, e-mailu a data narození (pro cizince a děti bez OP). Na telefonní číslo pak přijde bezpečnostní kód, […]

Záznam o provedeném očkování je možné si zobrazit a vytisknout na webových stránkách Očkovací portál občana na ocko.uzis.cz. Certifikáty jsou v jednotném vzhledu podle Evropské unie.

Přihlášení probíhá jednorázovým kódem přes SMS pomocí rodného čísla a občanského průkazu nebo pomocí mobilního telefonu, e-mailu a data narození (pro cizince a děti bez OP). Na telefonní číslo pak přijde bezpečnostní kód, který umožní přístup.

Po aplikaci očkovací dávky je zasílán email s informací, že certifikáty je možné si vyzvednout na webových stránkách Očkovací portál občana na ocko.uzis.cz.

Papírové potvrzení mohou lidé na vyžádání dostat také v očkovacích centrech, doklad o vakcinaci může vystavit také praktický lékař, který očkování provedl.

Certifikát je také možné stáhnout do svého mobilního telefonu, a to přes aplikaci Tečka. Aplikace Tečka je ke stažení zde: ockodoc.mzcr.cz/napoveda/tecka. Více informací se dozvíte zde: ockodoc.mzcr.cz/napoveda/tecka.

Web ocko.uzis.cz zobrazuje také výsledek posledního antigenního či PCR testu.

V případě problému s přihlášením si nejprve prosím telefonicky ověřte, zda Vám očkovací místo správně zapsalo osobní údaje. Špatně zapsané osobní údaje jsou nejčastější příčinou, proč se do systému nemůžete přihlásit. Pokud máte osobní údaje zapsány správně, a přesto máte potíže s přihlášením, obraťte se na bezplatnou informační linku 1221, která je k dispozici denně od 8:00 do 19:00 (ze zahraničí na +420 226 20 1221). Veškeré aktuální informace o všech očkovacích místech včetně kontaktů na ně naleznete na ockoreport.uzis.cz.

Veškeré další informace k Očkovacímu portálu občana včetně kompletního návodu naleznete na webových stránkách ockodoc.mzcr.cz/napoveda nebo na koronavirus.mzcr.cz/caste-otazky-a-odpovedi/.

V případě individuálních problémů se obraťte podporou CRS prostřednictvím e-mailu covid-podpora@nakit.cz nebo na informační linku 1221, která je v provozu denně od 8:00 do 19:00 hodin.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz