Jak bude probíhat samotné očkování?

Před samotným očkováním budete vyšetřeni zdravotníkem, který́ Vám položí pár otázek týkajících se Vašeho zdravotního stavu a případných alergií (vzor) a budete informováni o typu očkovací látky. Očkování se aplikuje do svalu v oblasti ramene. Po očkování musíte 30 minut počkat v čekárně pro případ, že by se Vám udělalo nevolno. Pokud se nebudete cítit […]

Před samotným očkováním budete vyšetřeni zdravotníkem, který́ Vám položí pár otázek týkajících se Vašeho zdravotního stavu a případných alergií (vzor) a budete informováni o typu očkovací látky. Očkování se aplikuje do svalu v oblasti ramene.

Po očkování musíte 30 minut počkat v čekárně pro případ, že by se Vám udělalo nevolno. Pokud se nebudete cítit dobře, informujte okamžitě personál.

Následně je potřeba podstoupit druhou dávku očkování, aby Vaše ochrana byla co nejvyšší. Na většině očkovacích míst obdržíte po aplikaci 1. dávky kartičku se základními údaji o aplikaci první dávky (datum, název vakcíny, šarže…) a termínem dávky druhé. Záznam o provedené aplikaci 1. i 2. očkovací látky je možné si zobrazit a vytisknout na webových stránkách Očkovací portál občana na ocko.uzis.cz. Bližší informace k získání potvrzení o očkování naleznete pod otázkou: „Dostanu potvrzení o očkování?“.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz