Jak bude probíhat samotné očkování?

Před samotným očkováním budete vyšetřeni zdravotníkem, který́ Vám položí pár otázek týkajících se Vašeho zdravotního stavu a případných alergií (vzor) a budete informováni o typu očkovací látky. Očkování se aplikuje do svalu v oblasti ramene. Po očkování musíte min. 15 minut počkat v čekárně pro případ, že by se Vám udělalo nevolno. Pokud se nebudete […]

Před samotným očkováním budete vyšetřeni zdravotníkem, který́ Vám položí pár otázek týkajících se Vašeho zdravotního stavu a případných alergií (vzor) a budete informováni o typu očkovací látky. Očkování se aplikuje do svalu v oblasti ramene.

Po očkování musíte min. 15 minut počkat v čekárně pro případ, že by se Vám udělalo nevolno. Pokud se nebudete cítit dobře, informujte okamžitě personál. Následně je potřeba podstoupit druhou dávku očkování, aby Vaše ochrana byla co nejvyšší.

Po aplikaci očkovací dávky je zasílán email s informací, že certifikáty je možné si vyzvednout na webových stránkách Očkovací portál občana na ocko.uzis.cz. Záznam o provedeném očkování je možné si kdykoliv zobrazit a vytisknout na webových stránkách Očkovací portál občana na ocko.uzis.cz.

Papírové potvrzení mohou lidé na vyžádání dostat také v očkovacích centrech, doklad o vakcinaci může vystavit také praktický lékař, který očkování provedl.

Bližší informace k získání potvrzení o očkování naleznete pod otázkou: „Dostanu potvrzení o očkování?“.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz