Jak se mám objednat na očkování?

K očkování se můžete objednat přes Centrální rezervační systém na webových stránkách crs.mzcr.cz nebo registrace.mzcr.cz. Nevíte-li si rady, poproste o pomoc s objednáním někoho ze svých blízkých, obecní úřad, neziskovou organizaci pomáhající seniorům, po předchozí domluvě lékárnu či zavolejte na linku 1221. Celý postup registrace také přehledně na těchto stránkách na Očkování v centrech. V případě, že […]

K očkování se můžete objednat přes Centrální rezervační systém na webových stránkách crs.mzcr.cz nebo registrace.mzcr.cz.

Nevíte-li si rady, poproste o pomoc s objednáním někoho ze svých blízkých, obecní úřad, neziskovou organizaci pomáhající seniorům, po předchozí domluvě lékárnu či zavolejte na linku 1221. Celý postup registrace také přehledně na těchto stránkách na Očkování v centrech.

V případě, že máte zájem se nechat se očkovat v ordinaci praktického lékaře nebo v případě, že jste imobilní, neregistrujte se pomocí Centrálního rezervačního systému, ale kontaktujte přímo svého praktického lékaře.

Od pondělí 12. července je možné se nechat očkovat proti nemoci covid-19 bez předchozí registrace ve vybraných očkovacích místech. Aktuální seznam všech očkovacích míst, včetně očkovacích míst bez registrace, naleznete na webových stránkách ockoreport.uzis.cz.

Očkování 1. posilovací dávkou je možné nejdříve po 5 měsících od dokončeného základního schématu. Posilující očkování mohou podstoupit všechny osoby a děti starší 12 let. V případě vakcíny Janssen se doporučuje přeočkování už po 2 měsících.

Registrace probíhá prostřednictvím Centrálního rezervačního systému na registrace.mzcr.cz. Registrační formulář Vám umožní registraci na podání první dávky i registraci na podání posilovací dávky. Systém sám vyhodnotí Vaši způsobilost pro podání posilovací dávky.

První posilující dávka se podává jako třetí dávka po očkování dokončeném vakcínami Comirnaty (Pfizer), Spikevax (Moderna) a Vaxzevria (Astra Zeneca) a jako druhá dávka po aplikaci látky Janssen (Johnson&Johnson). Aplikují se pouze vakcíny Comirnaty (Pfizer) a Spikevax (Moderna), u osob ve věku 12 až 17 let pouze vakcína Comirnaty (Pfizer).

Očkování věkové kategorie 12 až 15 let probíhá primárně v ordinacích praktických lékařů pro děti a dorost a na očkovacích místech, která to umožňují. Starší zájemci o očkování ve věku 16 až 17 let mohou navštívit libovolné očkovací místo.

Očkování 2. posilující dávkou (tzv. 4. dávkou očkování):

Očkování 2. posilovací dávkou je možné od pondělí 18. července. Očkovat se mohou osoby starší 18 let, a to nejdříve po 4 měsících od předchozí 1. posilující dávky očkování (pokud lékař nerozhodne jinak).

Očkování 2. posilující dávkou je doporučeno:

  • pro osoby starší 60 let.
  • pro osoby ve věku 18 – 59 let, které jsou zranitelné (pro jejich zhoršený zdravotní stav je to doporučeno).
  • pro osoby ve věku 12 – 17 let se závažným imunodeficitem či imunosupresí, popř. dle rozhodnutí lékaře při přítomnosti jiného rizika závažného průběhu nemoci.

Druhá posilující dávka se podává jako čtvrtá dávka po dokončeném základním a 1. posilujícím očkováním vakcínami Comirnaty (Pfizer), SpikeVax (Moderna) a Vaxzevria (Astra Zeneca) a jako třetí po aplikaci základního očkování vakcínou Janssen (Johnson&Johnson) a následné posilující dávky. Jako druhé posilující dávky se aplikují pouze vakcíny Comirnaty (Pfizer) a SpikeVax (Moderna).

Od 18. července 2022 bude očkování 2. posilující dávkou umožněno v tzv. walk-in očkovacích místech (bez registrace) a u praktických lékařů. Kde je aktuálně možné se nechat očkovat 4. dávkou naleznete na ockoreport.uzis.cz. Registrace k očkování do očkovacích center je možná od 15. 8. 2022 a probíhá prostřednictvím Centrálního rezervačního systému na registrace.mzcr.cz.

 

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz