Kam na přeočkování a kdy?

Ministerstvo zdravotnictví doporučuje posilovací dávku všem, zejména však lidem ve věku nad 50 let a osobám s vysokým rizikem nákazy nebo závažného průběhu nemoci covid-19. Od 27. prosince mohou očkování posilovací dávkou vakcíny podstoupit osoby starší 30 let a rizikoví a chronicky nemocní pacienti již po 5 měsících, od 4. ledna 2022 mohou očkování posilovací dávkou po 5 měsících od dokončeného očkování […]

Ministerstvo zdravotnictví doporučuje posilovací dávku všem, zejména však lidem ve věku nad 50 let a osobám s vysokým rizikem nákazy nebo závažného průběhu nemoci covid-19. Od 27. prosince mohou očkování posilovací dávkou vakcíny podstoupit osoby starší 30 let a rizikoví a chronicky nemocní pacienti již po 5 měsících, od 4. ledna 2022 mohou očkování posilovací dávkou po 5 měsících od dokončeného očkování podstoupit osoby starší 18 let. V případě vakcíny Janssen se doporučuje přeočkování už po 2 měsících.

Lhůta pro přeočkování se bude zkracovat na 5 měsíců od ukončení předešlého očkování proti covid-19 i pro další věkové skupiny. Aktuální informace o tom, jaká věková skupina se může nechat přeočkovat po jakém časovém období vždy naleznete na webových stránkách registrace.mzcr.cz.

Po uplynutí této doby přijde zvací SMS nebo e-mail, který na možnost přeočkování upozorňuje.

K přeočkování 3. dávkou vakcíny proti nemoci covid-19 je možné se hlásit třemi způsoby:

1. Registrace k přeočkování proti covidu-19 třetí dávkou je možná standartně přes Centrální rezervační systém na stránkách registrace.mzcr.cz stejným způsobem, jako bylo dříve možné hlásit se k očkování 1. a 2. dávkou. Zájemci se nejprve musí registrovat, čímž vyjádří svůj zájem o 3. dávku očkování současně si vyberou preferované očkovací místo z aktuálně fungujících očkovacích míst v ČR. Systém si Vás pamatuje, údaje předvyplní. Upozorňujeme, že k registraci je třeba zadat stejné telefonní číslo, jako při registraci k 1. a 2. dávce. Následně, jakmile bude volná kapacita k očkování ve Vámi vybraném očkovacím místě, Vám bude zaslána SMS s PIN2 a budete si moci zarezervovat konkrétní termín vakcinace.
Všichni zájemci o přeočkování se mohou od 29. 11. 2021 registrovat kdykoliv předem přes Centrální rezervační systém. Registrace se uvolní v den nároku na tuto dávku. Jakmile má vybrané očkovací místo volnou kapacitu, přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu.

2. Lidé se mohou také hlásit k přeočkování u svého praktického lékaře – stačí zavolat a domluvit se na termínu.

3. Další možností je přijít na některé z očkovacích míst bez registrace a nechat se naočkovat tam. Aktuální seznam všech očkovacích míst, včetně očkovacích míst bez registrace, naleznete na webových stránkách ockoreport.uzis.cz.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz