Kde se mohu nechat očkovat?

Očkovací místa jsou k dispozici např. v nemocnicích, dalších zdravotnických zařízeních a jiných místech. Jejich seznam najdete v reportu očkovacích míst na stránkách ockoreport.uzis.cz nebo přímo ve formuláři během procesu registrace. Při registraci budete mít možnost vybrat si místo, které máte nejblíže nebo které preferujete. Od 1. března 2021 se do očkování zapojují i praktičtí lékaři, a […]

Očkovací místa jsou k dispozici např. v nemocnicích, dalších zdravotnických zařízeních a jiných místech. Jejich seznam najdete v reportu očkovacích míst na stránkách ockoreport.uzis.cz nebo přímo ve formuláři během procesu registrace. Při registraci budete mít možnost vybrat si místo, které máte nejblíže nebo které preferujete.

Od 1. března 2021 se do očkování zapojují i praktičtí lékaři, a to dle domluvy s krajskými koordinátory. V souvislosti se zapojením praktických lékařů prosíme zájemce o očkování, aby nerušili registrace a rezervace termínů na očkovacích místech. Očkovací látky jsou distribuované právě na základě provedených registrací a rezervací, může tak dojít k jejich nespotřebování a znehodnocení.

Hlavní město Praha otevřelo vlastní očkovací centrum v Městské poliklinice ve Spálené ulici a v Městské nemocnici následné péče ve Vysočanech. V dubnu také pro veřejnost otevřelo velkokapacitní očkovací místo v Kongresovém centru Praha. S ohledem na stále rostoucí proočkovanost populace v Praze i celé České republice se v průběhu měsíce září postupně ruší velká očkovací centra mimo zdravotnická zařízení. Od 1. 9. 2021 Metropolitní očkovací centrum otevřeno pouze ve všední dny od 8:00 do 15:00 h, a to jak pro objednané, tak i pro neregistrované zájemce o očkování. Provoz Metropolitního očkovacího centra bude ukončen ke dni 17. 9. 2021. Více informací na stránce: Metropolitní očkovací centrum.

Od pondělí 12. července je možné se nechat očkovat proti nemoci covid-19 bez předchozí registrace ve speciálních k tomu určených očkovacích místech. Seznam všech očkovacích míst, kde je možné se naočkovat bez registrace naleznete na ockoreport.uzis.cz.

Zájemci o očkování, kteří nejsou prozatím registrovaní na žádný termín, do těchto očkovacích center mohou přijít kdykoliv v rámci jejich otevírací doby. Registrace proběhne až na místě.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz