Kde se mohu nechat očkovat?

Očkovací místa jsou budována např. v nemocnicích, dalších zdravotnických zařízeních a jiných místech. Jejich seznam najdete ve formuláři během procesu registrace. Při registraci budete mít možnost vybrat si místo, které máte nejblíže nebo které preferujete. Od 1. března 2021 se do očkování zapojují i praktičtí lékaři, a to dle domluvy s krajskými koordinátory. V souvislosti se […]

Očkovací místa jsou budována např. v nemocnicích, dalších zdravotnických zařízeních a jiných místech. Jejich seznam najdete ve formuláři během procesu registrace. Při registraci budete mít možnost vybrat si místo, které máte nejblíže nebo které preferujete.

Od 1. března 2021 se do očkování zapojují i praktičtí lékaři, a to dle domluvy s krajskými koordinátory. V souvislosti se zapojením praktických lékařů prosíme zájemce o očkování, aby nerušili registrace a rezervace termínů na očkovacích místech. Očkovací látky jsou distribuované právě na základě provedených registrací a rezervací, může tak dojít k jejich nespotřebování a znehodnocení.

Hlavní město Praha otevřelo vlastní očkovací centrum v Městské poliklinice ve Spálené ulici a v Městské nemocnici následné péče ve Vysočanech. V dubnu také pro veřejnost otevřelo velkokapacitní očkovací místo v Kongresovém centru Praha. Metropolitní očkovací centrum má denní kapacitu až 2 000 naočkovaných lidí a je připraveno být v provozu sedm dní v týdnu až dvanáct hodin denně. Více informací na stránce: Metropolitní očkovací centrum.

Od pondělí 12. července je možné se nechat očkovat proti nemoci covid-19 bez předchozí registrace ve speciálních k tomu určených očkovacích místech, a to prozatím v obchodním centru Westfield Chodov, na Hlavním nádraží Praha a v obchodním centru Nový Smíchov. Další taková očkovací místa budou přibývat. Zájemci o očkování, kteří nejsou prozatím registrovaní na žádný termín, do těchto očkovacích center mohou přijít kdykoliv v rámci jejich otevírací doby. Registrace proběhne až na místě. Více informací na occhodov.ikem.cz nebo na bulovka.cz/ockovani-hlavni-nadrazi nebo na novy-smichov.klepierre.cz/ockovaci-centrum/.

Aktuální seznam očkovacích míst naleznete na tomto webu v sekci Seznam očkovacích center.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz