Kdo se může očkovat?

Registrovat k očkování základním schématem očkování se mohou všechny osoby starší 5 let. U skupiny nezletilých do 15 let věku včetně je nezbytná přítomnost zákonného zástupce. Více informací o očkování nezletilých osob naleznete na covid.gov.cz. Očkování 1. posilovací dávkou je umožněno všem osobám starším 12 let po uplynutí 3 měsíců od data ukončení předešlého očkování (v závislosti […]

Registrovat k očkování základním schématem očkování se mohou všechny osoby starší 5 let. U skupiny nezletilých do 15 let věku včetně je nezbytná přítomnost zákonného zástupce.

Více informací o očkování nezletilých osob naleznete na covid.gov.cz.

Očkování 1. posilovací dávkou je umožněno všem osobám starším 12 let po uplynutí 3 měsíců od data ukončení předešlého očkování (v závislosti na kombinaci vakcín proti covid-19 se může časový odstup lišit). Dětem ve věku 5–11 let je přeočkování umožněno po uplynutí 6 měsíců od data ukončení předešlého očkování proti covid-19, a to pouze vakcínou Comirnaty (Pfizer).

Očkování 2. posilovací dávkou je umožněno všem osobám starším 12 let po uplynutí 3 měsíců od první posilovací dávky (v závislosti na kombinaci vakcín proti covid-19 se může časový odstup lišit). Podání druhé posilovací dávky pro děti ve věku 5 – 11 let zatím není umožněno. Kde a jakou vakcínou je aktuálně možné se nechat očkovat, naleznete na ockoreport.uzis.cz.

Více informací o posilujících dávkách naleznete na covid.gov.cz/situace/ockovani/posilovaci-dodatecna-davka.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz