Kdy a jak se budou očkovat děti starší 12 let?

Od 1. 7. 2021 se k očkování mohou registrovat také děti ve věku 12 až 15 let (včetně). U skupiny nezletilých 12–15 let (včetně) je nezbytná přítomnost zákonného zástupce při aplikaci očkování proti covid-19. Postačuje přítomnost pouze jednoho zákonného zástupce. Zákonný zástupce udělí informovaný souhlas s očkováním (písemná forma není nutná, avšak očkovací místo si ho […]

Od 1. 7. 2021 se k očkování mohou registrovat také děti ve věku 12 až 15 let (včetně).

U skupiny nezletilých 12–15 let (včetně) je nezbytná přítomnost zákonného zástupce při aplikaci očkování proti covid-19. Postačuje přítomnost pouze jednoho zákonného zástupce. Zákonný zástupce udělí informovaný souhlas s očkováním (písemná forma není nutná, avšak očkovací místo si ho může v této formě vyžádat). Více informací k očkování nezletilých 16+ naleznete na Informace k očkování proti covid-19 nezletilých ve věku 12-15 let.

Očkování dětí ve věku 12–15 let (včetně) probíhá ve vybraných očkovacích místech. Jejich seznam naleznete na ockoreport.uzis.cz pod označením „Očkování dětí 12+“ s piktogramem dítěte. K očkování se lze přihlásit jako u ostatních věkových skupin přes Centrální rezervační systém na stránkách: registrace.mzcr.cz. Přesný postup, jak se přihlásit naleznete na stránkách Ministerstva zdravotnictví zde nebo v našem krokovníku na těchto webových stránkách.

Ve vybraných očkovacích místech se věková skupina 12–15 let očkuje očkovací látkou COMIRNATY (výrobce BionTech/Pfizer).

Řazení k očkování v samotném Centrálním rezervačním systému probíhá podle rizikového skóre dané skupiny obyvatel a následně dle věku, a to ve všech skupinách, které jsou v daném okamžiku prioritně očkovány. Datum a hodina registrace nemá vliv na výsledné pořadí očkování. Jaké je rizikové skóre jednotlivých prioritně očkovaných skupin naleznete na stránce registrace.mzcr.cz.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz