Kde a jak se mohou očkovat osoby starší 16 let?

Od 4. 6. 2021 se k očkování mohou registrovat také osoby ve věkové kategorii 16 až 29 let. U skupiny nezletilých 16+ není nutná přítomnost zákonného zástupce při aplikaci očkování proti covid-19 (s výjimkou osob s mentálním postižením). Zájemce o očkování udělí informovaný souhlas s očkováním (písemná forma není nutná, avšak očkovací místo si ho může v této formě […]

Od 4. 6. 2021 se k očkování mohou registrovat také osoby ve věkové kategorii 16 až 29 let. U skupiny nezletilých 16+ není nutná přítomnost zákonného zástupce při aplikaci očkování proti covid-19 (s výjimkou osob s mentálním postižením). Zájemce o očkování udělí informovaný souhlas s očkováním (písemná forma není nutná, avšak očkovací místo si ho může v této formě vyžádat). Více informací k očkování nezletilých 16+ naleznete na Informace k očkování proti covid-19 nezletilých zájemců o očkování (16+). Přihlášení probíhá prostřednictvím Centrálního rezervačního systému na webových stránkách registrace.mzcr.cz. Zájemci o očkování se mohou také nechat očkovat u svého praktického lékaře (nehlásí se přes Centrální rezervační systém) nebo se mohou dostavit na očkování bez registrace na vybraných očkovacích místech. Aktuální seznam všech očkovacích míst, včetně očkovacích míst bez registrace, naleznete na webových stránkách ockoreport.uzis.cz.

Očkování posilovací dávkou po 5 měsících od dokončeného očkování mohou podstoupit všechny osoby a děti starší 12 let. U osob ve věku 12 až 17 let se jako posilovací dávky aplikují pouze vakcíny Comirnaty (Pfizer), osobám starším 18 let se aplikují vakcíny Comirnaty (Pfizer) a Spikevax (Moderna). Očkování věkové kategorie 12 až 15 let probíhá primárně v ordinacích praktických lékařů pro děti a dorost a na očkovacích místech, která to umožňují. Starší zájemci o očkování ve věku 16 až 17 let mohou navštívit libovolné očkovací místo.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz