Kde a jak se mohou očkovat osoby starší 16 let?

Osoby starší 16 let se v současné době mohou, stejně jako dospělí, nechat očkovat základním schématem očkování proti covidu-19, 1. posilující dávkou (tzv. 3. dávkou) a i 2. posilující dávkou (tzv. 4 dávkou). Očkování dětí 12 – 17 let probíhá vakcínami Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Spikevax (Moderna) a Nuvaxovid (Novavax). První posilovací dávku je možné podat dětem starším 12 let […]

Osoby starší 16 let se v současné době mohou, stejně jako dospělí, nechat očkovat základním schématem očkování proti covidu-19, 1. posilující dávkou (tzv. 3. dávkou) a i 2. posilující dávkou (tzv. 4 dávkou).

Očkování dětí 12 – 17 let probíhá vakcínami Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Spikevax (Moderna) a Nuvaxovid (Novavax). První posilovací dávku je možné podat dětem starším 12 let po uplynutí 3 měsíců od druhé dávky primárního očkování, a to vakcínami Comirnaty, Spikevax, a bivalentními vakcínami Comirnaty nebo Spikevax. Druhá posilovací dávka se podává osobám starším 12 let, po uplynutí 3 měsíců od první posilovací dávky, a to bivalentními vakcínami Comirnaty a Spikevax.

Očkování probíhá u praktických lékařů, v očkovacích centrech bez rezervace a na očkovacích místech po předchozí registraci prostřednictvím Centrálního rezervačního systému na registrace.mzcr.cz. Kde a jakou vakcínou je aktuálně možné se nechat očkovat, naleznete na ockoreport.uzis.cz. Očkovací místa, která jsou pro očkování této skupiny osob vhodná, mají v seznamu na webu ockoreport.uzis.cz označení „Osoby ve věku 16-17“.

U skupiny nezletilých 16+ není nutná přítomnost zákonného zástupce při aplikaci očkování proti covid-19 (s výjimkou osob s mentálním postižením). Zájemce o očkování udělí informovaný souhlas s očkováním (písemná forma není nutná, avšak očkovací místo si ho může v této formě vyžádat). Více informací k očkování nezletilých naleznete na covid.gov.cz/situace/ockovani/ockovani-deti-mladistvych-5-11-let-12-17-let.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz