Kdy a jak se budou očkovat osoby pečující o člověka ve III. a IV. stupni závislosti?

Od 3. 5. do 15. 6. se k očkování proti covid-19 mohou registrovat osoby pečující o člověka ve III. a IV. stupni závislosti u příspěvku na péči. Přihlášení k očkování probíhá za pomoci unikátního kódu přes Centrální rezervační systém na webu: registrace.mzcr.cz. Pro unikátní kód se osoby pečující osobně s dokladem totožnosti dostaví na kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR v […]

Od 3. 5. do 15. 6. se k očkování proti covid-19 mohou registrovat osoby pečující o člověka ve III. a IV. stupni závislosti u příspěvku na péči. Přihlášení k očkování probíhá za pomoci unikátního kódu přes Centrální rezervační systém na webu: registrace.mzcr.cz.

Pro unikátní kód se osoby pečující osobně s dokladem totožnosti dostaví na kontaktní pracoviště Úřadu práce ČR v místě, kde má trvalý pobyt oprávněná osoba u příspěvku na péči ve III. a IV. stupni závislosti (po a st 8-12 a 13-17 hod., út, čt, pá 8-11 hod.). Unikátní kódy nelze předávat osobám zmocněným na základě plné moci. Na očkovacím místě se pak osoba prokáže dokladem totožnosti a potvrzením od Úřadu práce, které obdrží při převzetí kódu. Celý proces registrace také přehledně v letáku MZČR.

Řazení k očkování v samotném Centrálním rezervačním systému probíhá vždy podle věku, a to ve všech skupinách, které jsou v daném okamžiku prioritně očkovány. Datum a hodina registrace nemá vliv na výsledné pořadí očkování. Písemné potvrzení od Úřadu práce ČR společně s průkazem totožnosti bude kontrolováno na očkovacím místě.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz