Kde a jak se mohou očkovat samoplátci, resp. osoby, které nemají veřejné zdravotní pojištění?

Od 11. 6. 2021 se spouští očkování samoplátců a registrace k očkování pro osoby, které nemají veřejné zdravotní pojištění na území České republiky nebo Evropské unie a dlouhodobě v České republice pobývají. Registrovat se mohou i cizinci dlouhodobě žijící v ČR. Očkovat se v tomto režimu může: občan České republiky, nebo cizinec (z EU nebo třetích zemí), který má na území […]

Od 11. 6. 2021 se spouští očkování samoplátců a registrace k očkování pro osoby, které nemají veřejné zdravotní pojištění na území České republiky nebo Evropské unie a dlouhodobě v České republice pobývají. Registrovat se mohou i cizinci dlouhodobě žijící v ČR.

Očkovat se v tomto režimu může:

  • občan České republiky, nebo
  • cizinec (z EU nebo třetích zemí), který má na území České republiky povolen pobyt nad 90 dnů a zároveň splňuje jednu z následujících podmínek:
    • má platné povolení k dlouhodobému nebo trvalému pobytu v České republice;
    • je držitelem platného dlouhodobého víza;
    • jedná se o občana EU s potvrzením o přechodném pobytu či povolením k trvalému pobytu na území České republiky;
    • jedná se o rodinného příslušníka občana EU s potvrzením o přechodném pobytu či povolením k trvalému pobytu na území České republiky.

Očkování samoplátců probíhá od listopadu 2021 již ve všech očkovacích místech a u všech očkujících praktických lékařů. Od 15. listopadu 2021 je doporučená cena za aplikaci očkovací látky 400,- Kč (může se měnit dle ceníku konkrétního očkovacího místa). Náklady na úhradu samotné očkovací látky hradí MZČR.

Registrace samoplátců k očkování probíhá na stránkách: registrace.mzcr.cz/samoplatci/.

Více informací na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR zde. Detailní návod a bližší informace k dispozici ZDE .

 

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz