Koho praktičtí lékaři očkují?

Praktičtí lékaři očkují všechny pacienty starší 14 let. Pacienty mladší 14 let očkuje praktický lékař pro děti a dorost nebo je možná registrace ve vybraných očkovacích centrech. Jejich seznam naleznete na webových stránkách ockoreport.uzis.cz pod označením „Děti 5 – 15 let“. Dále praktičtí lékaři očkují: -Primárně pacienty registrované u praktického lékaře (PL) jako poskytovatele primární péče, své […]

Praktičtí lékaři očkují všechny pacienty starší 14 let. Pacienty mladší 14 let očkuje praktický lékař pro děti a dorost nebo je možná registrace ve vybraných očkovacích centrech. Jejich seznam naleznete na webových stránkách ockoreport.uzis.cz pod označením „Děti 5 – 15 let“.

Dále praktičtí lékaři očkují:

-Primárně pacienty registrované u praktického lékaře (PL) jako poskytovatele primární péče, své registrované pacienty.
– Od 1. května 2021 je umožněno PL očkovat i pacienty, u kterých není registrujícím poskytovatelem. Tato možnost zefektivňuje očkování – praktičtí lékaři mohou po vzájemné dohodě zabezpečit očkování pacientů (např. těch ve vyšších věkových kategoriích čekajících u svého praktického lékaře, který očkovací látkou zatím nedisponuje a neočkuje). Zároveň je tak možné zabezpečit využití očkovací látky, kterou má praktický lékař k dispozici, a přitom již nemá mezi svými pacienty žádné, kteří by o očkování měli zájem.
Pacienty, kteří zatím nebyli očkováni jinde.
Imobilní pacienty, kteří se nemohou dostavit do očkovacího centra, a to v rámci návštěvní služby.

Pokud se chcete objednat k očkování u svého praktického lékaře, neregistrujte se přes Centrální rezervační systém, tedy přes stránky registrace.mzcr.cz, a kontaktujte přímo ordinaci vašeho lékaře.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz