Koho se týká 4. dávka očkování a kdy a kam na přeočkování?

Očkování 2. posilovací dávkou je umožněno všem osobám starším 12 let po uplynutí 3 měsíců od první posilovací dávky. Podání druhé posilovací dávky pro děti ve věku 5 – 11 let zatím není umožněno. Kde a jakou vakcínou je aktuálně možné se nechat očkovat, naleznete na ockoreport.uzis.cz. Veškeré aktuální informace k očkování proti covidu-19 a přeočkování […]

Očkování 2. posilovací dávkou je umožněno všem osobám starším 12 let po uplynutí 3 měsíců od první posilovací dávky. Podání druhé posilovací dávky pro děti ve věku 5 – 11 let zatím není umožněno. Kde a jakou vakcínou je aktuálně možné se nechat očkovat, naleznete na ockoreport.uzis.cz.

Veškeré aktuální informace k očkování proti covidu-19 a přeočkování naleznete v informační brožuře MZČR (listopad 2022): www.mzcr.cz/wp-content/uploads/2022/11/brozura-Ockujeme-se-pro-zivot-beze-strachu.pdf.

Komu se čtvrtá dávka očkování doporučuje?

Po ukončení základního očkovacího schématu je pro prodloužení účinnosti vakcín doporučena aplikace posilovací dávky všem osobám. Očkování druhou posilovací dávkou je doporučeno před podzimním obdobím všem v rámci prevence zvýšeného výskytu respiračních onemocnění.

Očkování 2. posilovací dávkou je umožněno všem osobám starším 12 let po uplynutí 3 měsíců od první posilovací dávky (v závislosti na kombinaci vakcín proti covid-19 se může časový odstup lišit). Podání druhé posilovací dávky pro děti ve věku 5 – 11 let zatím není umožněno. Kde a jakou vakcínou je aktuálně možné se nechat očkovat, naleznete na ockoreport.uzis.cz.

Očkování druhou posilující dávkou očkování proti nemoci covid-19 doporučila Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA). Vakcinaci lidí nad 60 let, rizikových, zdravotníků nebo pracovníků v sociálních službách doporučila také Česká vakcinologická společnost (ČVS) České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně viz www.vakcinace.eu.

Aktuální informace o posilovacích dávkách očkování naleznete na covid.gov.cz.

Kam na přeočkování?

Očkování probíhá u praktických lékařů, v očkovacích centrech bez rezervace a na očkovacích místech po předchozí registraci prostřednictvím Centrálního rezervačního systému na registrace.mzcr.cz. Registrační formulář Vám umožní registraci na podání první dávky i registraci na podání posilovací dávky. Systém sám vyhodnotí Vaši způsobilost pro podání posilovací dávky.

V případě zájmu o očkování u praktického lékaře, kontaktujte přímo Vašeho PL a neregistrujte se přes Centrální rezervační systém.

Kde a jakou vakcínou je aktuálně možné se nechat očkovat, naleznete na ockoreport.uzis.cz.

 

Jaké vakcíny se aplikují jako posilující dávka očkování?

Druhá posilující dávka se očkuje pouze vakcínami Comirnaty a Comirnaty 2022 (Pfizer), Spikevax a Spikevax 2022 (Moderna). Více informací o aktuálně dostupných vakcínách naleznete na covid.gov.cz.

Kdy se mohu přeočkovat vakcínou Novavax?

Vakcínou Novavax není možné být přeočkován první ani druhou posilující dávkou. Jako posilující dávky očkování jsou aplikovány pouze vakcíny Comirnaty (Pfizer) a SpikeVax (Moderna).

Další informace k očkování druhou posilující dávkou (tzv. 4. dávkou očkování) budou postupně doplňovány, a to na základě informací zveřejněných Ministerstvem zdravotnictví ČR. V případě dotazů se můžete obracet na oficiální informační linku 1221.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz