Komu bude očkování nabídnuté nejdřív a proč?

Očkování proti covid-19 postupuje dle Metodického pokynu pro očkovací kampaň Ministerstva zdravotnictví, přičemž s ohledem na dostupnost očkovacích látek je celý proces rozdělen do jednotlivých očkovacích fází, a to na základě prioritizace jednotlivých skupin obyvatel dle dostupnosti očkovacích látek v pořadí dle předem stanovených priorit na základě věku, zdravotního stavu a povolání. V první fázi […]

Očkování proti covid-19 postupuje dle Metodického pokynu pro očkovací kampaň Ministerstva zdravotnictví, přičemž s ohledem na dostupnost očkovacích látek je celý proces rozdělen do jednotlivých očkovacích fází, a to na základě prioritizace jednotlivých skupin obyvatel dle dostupnosti očkovacích látek v pořadí dle předem stanovených priorit na základě věku, zdravotního stavu a povolání.

V první fázi jsou očkovány nejohroženější skupiny obyvatel – senioři, klienti a personál pobytových sociálních služeb, osoby hospitalizované v LDN, zdravotničtí pracovníci, osoby podílející se na péči o covid+ osoby, personál odběrových míst a laboratoří, osoby vykonávající povolání důležitá pro zachování základních funkcí státu. Od 26. 2. do 28. 3. se k registraci mohli hlásit zaměstnanci školských zařízení. Od 24. 3. do 15. 5. se mohou k očkování registrovat osoby s chronickým onemocněním či zdravotním stavem s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19. Od 7. 4. do 15. 5. se mohou k očkování registrovat pracovníci v sociálních službách. Od 23. 4. osoby starší 60 let, od 28. 4. osoby starší 55 let, od 5. 5. osoby starší 50 let, od 11. 5. osoby starší 45 let, od 17. 5. osoby starší 40 let, od 24. 5. osoby starší 35 let a od 26. 5. osoby starší 30 let. Od 3. 5. do 15. 6. 2021 se k očkování mohou registrovat osoby pečující o člověka ve III. a IV. stupni závislosti u příspěvku na péči a také akademičtí pracovníci českých veřejných a soukromých vysokých škol. Od 4. 6. 2021 se k očkování mohou registrovat také osoby ve věkové kategorii 16 až 29 let. Od 1. 7. 2021 se k očkování mohou registrovat také děti ve věku 12–15 let. U skupiny nezletilých 12–15 let včetně je nezbytná přítomnost zákonného zástupce.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz