Komu bude očkování nabídnuto nejdřív a proč? 

V první fázi očkování budou očkováni výhradně senioři ve věku 80 let a více, dále senioři a klienti v zařízeních pobytových sociálních služeb a personál o ně pečující, zdravotničtí pracovníci, osoby podílející se na péči o covid-19 pozitivní osoby a osoby pracující na odběrových místech či s potenciálně infekčním materiálem. Tyto skupiny byly zvoleny s […]

V první fázi očkování budou očkováni výhradně senioři ve věku 80 let a více, dále senioři a klienti v zařízeních pobytových sociálních služeb a personál o ně pečující, zdravotničtí pracovníci, osoby podílející se na péči o covid-19 pozitivní osoby a osoby pracující na odběrových místech či s potenciálně infekčním materiálem. Tyto skupiny byly zvoleny s ohledem na vysoký stupeň ohrožení jejich zdraví a z důvodu zabezpečení funkčnosti zdravotního systému v ČR z pohledu hrozby nedostatku zdravotnického personálu.

Další skupiny obyvatel ČR se budou očkovat v závislosti na dostupnosti očkovacích látek v pořadí dle předem stanovených priorit na základě věku, zdravotního stavu a povolání.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz