Se kterým onemocněním patřím do prioritní skupiny podle nemoci?

Do přednostní skupiny obyvatel s vyšší prioritou jsou zařazeni například chroničtí pacienti se závažnou formou cukrovky, obézní lidé (BMI vyšší než 35), lidé s chronickým respiračním onemocněním (např. CHOPN, bronchiektázie či různé formy plicní fibrózy), se závažným onemocnění ledvin a jater, pacienti na dialýze, s hemato-onkologickým onemocněním, se závažným onemocněním srdce nebo s rezistentní hypertenzí a […]

Do přednostní skupiny obyvatel s vyšší prioritou jsou zařazeni například chroničtí pacienti se závažnou formou cukrovky, obézní lidé (BMI vyšší než 35), lidé s chronickým respiračním onemocněním (např. CHOPN, bronchiektázie či různé formy plicní fibrózy), se závažným onemocnění ledvin a jater, pacienti na dialýze, s hemato-onkologickým onemocněním, se závažným onemocněním srdce nebo s rezistentní hypertenzí a další.

Od 24. března se mohou k očkování registrovat osoby s chronickým onemocněním či zdravotním stavem s vysokým rizikem těžkého průběhu covid-19 i přes Centrální rezervační systém. Nadále platí, že chronicky nemocní se mohou očkovat u svého praktického lékaře nebo ve zdravotnickém zařízení lůžkové péče, do jehož specializovaného pracoviště docházejí. Více informací, včetně kompletního přehledu diagnóz spadajících do kategorie s vyšší prioritou, najdete na stránkách pacientských organizací.

Poznámka: prioritní skupiny jsou buď podle věku (například od 1. 3. senioři nad 70 let), nebo podle chronického onemocnění nebo podle povolání (například zdravotníci). Pro seniory nad 70 let je důležitý věk, není tedy důležité, jakou další nemoc senior má.

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz