Spekulace: Sebevraždy mužů z Prahy a Brna souvisejí s pandemií covid-19

I sebevraždy dvou mužů, z Brna a Prahy, se někteří snaží využít k rozdmýchávání nenávisti a šíření nepodložených informací. Pojďme se podívat na fakta.

Tvrzení č. 1: Za sebevraždou muže, který se zastřelil před budovou Ministerstva zdravotnictví v Praze, je nepodání léku ivermektin jeho manželce.

Tvrzení č. 2: Smrt mladého muže, který se upálil v Brně, souvisí s covidem-19.

Fakta: Před budovou ministerstva zdravotnictví v Praze se minulý čtvrtek večer zastřelil padesátiletý muž. O motivech sebevraždy se začalo spekulovat v některých médiích i na sociálních sítích. Údajně za sebevraždou stálo nepodání léku ivermektin manželce zastřeleného.  „Důrazně se ohrazujeme proti šíření nepravdivé informace, že muž spáchal sebevraždu z důvodu úmrtí jeho manželky na nemoc covid-19, které i přes jeho snahu nebyl podán lék ivermektin,” popřela jednu ze spekulací policejní mluvčí Eva Kropáčová. Vyšetřování případu podle ní spolehlivě prokázalo, že se tato informace nezakládá na pravdě. „Naše vyjádření potvrzuje i fakt, že muž nebyl ženatý,” dodala Kropáčová.

Druhá spekulace se týká upálení mladého muže v Brně. Ten se měl podle některých upálit i kvůli nemoci covid-19. „Jak mnozí víte, náš kolega a kamarád Vašek odešel v pondělí z tohoto světa. Navzdory různým informacím, které kolují po internetu, nebylo Vaškovo rozhodnutí skoncovat se svým životem žádným politickým aktem. Vašek totiž sváděl těžký boj sám se sebou. Zároveň však zvládal být hodným člověkem a gentlemanem, který miloval svou práci a žil pro ni,“ snaží se utknout spekulace Franz Kafka Spital. Muž trpěl bipolární poruchou.

„Lidé s trápením hlavně potřebují někoho, kdo je vyslechne a pomůže jim. Proto prosíme Ministerstvo práce a sociálních věcí, aby na nás přestalo posílat jednu kontrolu za druhou a už nás nezatěžovalo byrokratickými nesmysly. Nechceme vést válku. Chceme se naplno věnovat svým kolegům a neriskovat, že přehlédneme jejich volání o pomoc,“ dodává ovšem zároveň organizace provozu Spital. Na nesmyslnou byrokracii také upozornil v lednu Reflex. Toto tvrzení však odmítá Ministerstvo práce a sociálních věci České republiky. „MPSV za poslední rok této společnosti poskytlo příspěvky na zaměstnávání osob se zdravotním postižením ve výši 13 milionů korun, přičemž je nepřiznalo v jednom případě, a to za 3. čtvrtletí 2019 z důvodu porušení základních zákonných podmínek. Za poslední dva roky se uskutečnily ve společnosti AMERFO dvě kontroly, a to z podnětu stávajících nebo bývalých zaměstnanců. Aktuálně přitom neprobíhá žádná kontrola,“ napsal Mgr. Vladimír Dostálek.

Zdroj: Manipulatori.cz

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz