Mýtus: Za vakcíny proti COVID-19 nenesou farmaceutické společnosti odpovědnost

Častým hoaxem, který koluje internetem je tvrzení, že vakcína bude určitě škodlivá, protože se firmy, které je vyrábějí, vyvázaly z odpovědnosti za případné škody. Pravda je však jiná. Podívejme se. Tvrzení: Vakcinace je nezdravá. Podle serveru Skrytá pravda se firma AstraZeneca vyvázala z odpovědnosti za případné škody, což má být důkaz nebezpečnosti této vakcíny. Fakta: „Naopak […]

Častým hoaxem, který koluje internetem je tvrzení, že vakcína bude určitě škodlivá, protože se firmy, které je vyrábějí, vyvázaly z odpovědnosti za případné škody. Pravda je však jiná. Podívejme se.

Tvrzení: Vakcinace je nezdravá. Podle serveru Skrytá pravda se firma AstraZeneca vyvázala z odpovědnosti za případné škody, což má být důkaz nebezpečnosti této vakcíny.

Fakta: „Naopak EU pro členské státy ručení farmaceutických firem vyjednala – na rozdíl od zemí, které chtěly vakcínu rychle a souhlasily, že ručení převezmou,“ ujistila Evropská komise v ČR.

Farmaceutické společnosti, s nimiž jednala Evropská komise o nákupu vakcín proti covid-19 pro členské státy Evropské unie, nesou plnou odpovědnost za nežádoucí účinky svých produktů tak, jak to po nich vyžaduje současné legislativa Evropské unie. „Nic se měnit nebude. Výrobci zůstávají za své vakcíny plně zodpovědní. Prosím zastavme tohle šíření – diplomaticky řečeno – nesprávných informací v médiích,“ prohlásila kategoricky zástupkyně ředitele generálního ředitelství Evropské komise pro zdraví a bezpečnost potravin Sandra Gallina v pondělní diskusi s europoslanci výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.

Zdroj: Manipulatori.cz

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz