Mýtus: Vakcíny obsahují hliník, který je zdraví škodlivý

Často šířená informace, že vakcíny obsahují hliník, není pravdivá. Tvrzení: Vakcíny obsahují hliník, který je zdraví škodlivý. Hliník ve vakcínách oslabuje imunitní systém nebo způsobuje astma, alergie či dokonce autismus. Fakta: Očkovací látky proti covid-19 (Pfizer, Moderna) hliník neobsahují. Některé jiné očkovací látky skutečně obsahují soli hliníku, a to proto, že působí jako jakési depo […]

Často šířená informace, že vakcíny obsahují hliník, není pravdivá.

Tvrzení: Vakcíny obsahují hliník, který je zdraví škodlivý. Hliník ve vakcínách oslabuje imunitní systém nebo způsobuje astma, alergie či dokonce autismus.

Fakta: Očkovací látky proti covid-19 (Pfizer, Moderna) hliník neobsahují.

Některé jiné očkovací látky skutečně obsahují soli hliníku, a to proto, že působí jako jakési depo tak, aby po aplikaci do svalu se tento antigen postupně uvolňoval. Jsou to minimální dávky hliníku, který se nikde neukládá. Neexistují žádné vědecké důkazy o tom, že by hliník z vakcín způsoboval uvedená onemocnění. Voda, vzduch, ale i mateřské mléko – hliník je všude kolem nás. Objevuje se i v některých vakcínách, ale v žádném případě ne v množství, které by bylo nebezpečné pro lidský organismus.

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Zaujala vás naše informace
o očkování?

Podělte se o ni se svými blízkými, ať už prostřednictvím sociálních sítí nebo mailu.
A nebo stačí zkopírovat adresu stránky a poslat ji dál. Děkujeme, že myslíte na ostatní!

Facebook LinkedIn Kopírovat odkaz